Przybędzie mieszkań w Stargardzie

0

Kilkadziesiąt kolejnych lokali powstanie w ramach aż 3 nowych inwestycji Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółka zdobyła dofinansowanie na następny budynek przy ul. J. Śniadeckiego oraz na dwa budynki przy ul. Spokojnej.

Na os. Lotnisko w sąsiedztwie 2 istniejących obiektów Stargardzkiego TBS powstanie 16 komfortowych mieszkań. Ich łączna powierzchnia to prawie 800 mkw. Na tę inwestycję spółka pozyskała pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (714 tys. zł) i z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (przeszło 5,6 mln zł). Jeszcze w tym roku ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę, która może kosztować ponad 7,1 mln zł. Tym samym przy ul. J. Śniadeckiego przybędzie kilkanaście kolejnych adresów. W 2020 roku powstały tam 24 mieszkania o wysokim standardzie. Tuż obok dobiega końca budowa 33 lokali. Mają one być oddane do użytku w tym roku.

Następne mieszkania powstaną w innej części Stargardu. Przybędą 2 nowe budynki przy ul. Spokojnej. Stargardzkie TBS zainwestuje tam w sumie w 37 lokali. Szacowany koszt każdego budynku to prawie 8,3 mln zł. Również na te inwestycje spółka pozyskała środki zewnętrzne – łącznie ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz przeszło 12,2 mln zł z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Decyzja o przyznaniu dofinansowań już zapadła i po uruchomieniu środków przez BGK Stargardzkie TBS będzie mogło ruszyć z budową.

(m)

fot. Wojciech Jarosławski/Stargardzkie TBS/archiwum

Poprzedni artykułPrzywitali wakacje z Klasycznym Stargardem
Następny artykułNadal głosujmy na Książnicę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj