Chcieli okraść seniorkę „na prokuratora”. Dzięki działaniom policji uratowała swoje oszczędności

0

Mieszkanka Stargardu wypłaciła ponad 20 tys. zł, które chciała przekazać fałszywemu prokuratorowi. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami, które telefonicznie przekazywał jej rozmówca. Czujność i szybka reakcja służby dyżurnej ze stargardzkiej komendy sprawiły, że seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Próba oszustwa stargardzkiej seniorki metodą ,,na prokuratora” nie powiodła się dzięki szybkiej reakcji służby dyżurnej.

Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora, twierdząc, że nadzoruje śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która zajmuje się wyłudzeniami pieniędzy. Aby pomóc w ich zatrzymaniu, kobieta miała wziąć pożyczkę w banku, a następnie przelać na wskazane przez niego konto.

Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami, który telefonicznie przekazał jej rozmówca. Wypłaciła ponad 20 tys. zł z banku, które następnie chciała wpłacić na konto oszustów.

W międzyczasie zadzwoniła na numer alarmowy, informując, że miał się z nią skontaktować „prokurator”. Dyżurna od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa i poinformowała kobietę, aby nie dokonywała żadnych wpłat ani żadnych przelewów i udała się w miejsce bezpieczne, wskazane przez policjantkę. Drugi z dyżurnych natychmiast skierował policjantów Wydziału Kryminalnego na miejsce. Dzięki podjętym przez policjantów działaniom seniorka nie straciła swoich oszczędności.

– Ponawiamy apel i prośbę do osób młodych. Rozmawiajcie o oszustwach z waszymi rodzicami i dziadkami. Powiedzcie im o zagrożeniach i uczulajcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(p)

Poprzedni artykułKOMUNIKAT. Awaria sieci wodociągowej w ul. Pierwszej Brygady
Następny artykułPoleci dym? Będą sprawdzać legalność podłączeń do sieci kanalizacyjnej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj