Poleci dym? Będą sprawdzać legalność podłączeń do sieci kanalizacyjnej

0

Wodociągi Zachodniopomorskie będą sprawdzać legalność podłączeń do sieci kanalizacyjnej. Działanie ma na celu wykluczenie miejsc, gdzie nastąpiło nielegalne podłączenie do tej sieci. To naraża osoby, podłączone ze wszystkimi zgodami, na wyższe koszty opłat. W skrajnych przypadkach zagraża to środowisku, gdy nieczystości przenikają do gleby.

Zadymianie kanalizacji jest powszechnie stosowaną metodą wykrywania miejsc nieszczelności instalacji, nieprawidłowych połączeń czy wycieków z dużą dokładnością. Polega na wprowadzeniu do sieci kanalizacyjnej obojętnego dymu za pomocą zadymiarki kanałowej.

– Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że deszczówka nie może być odprowadzana do kanalizacji. Deszczówka rozcieńcza ścieki komunalne, których proces oczyszczania biologiczny i chemiczny jest z tego powodu zaburzony. Specjaliści z Wodociągów Zachodniopomorskich przeprowadzają zadymianie kanalizacji, aby ujawnić wszelkie nielegalne przyłącza wód opadowych i drenażowych do sieci kanalizacji sanitarnej – mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie.

Dym kierowany do sieci, jak i płyn do wytwarzania dymu są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Dym jest całkowicie bezzapachowy.

Kontrole z wykorzystaniem agregatu dymotwórczego są prowadzone wyłącznie przez upoważnionych, przeszkolonych pracowników wyposażonych w identyfikatory, którzy poruszają się oznakowanym pojazdem służbowym.

Zadymianie jest częścią kontroli sieci oraz przyłączy, właściciel przyłącza nie może zabronić kontroli.

(r)

Poprzedni artykułChcieli okraść seniorkę „na prokuratora”. Dzięki działaniom policji uratowała swoje oszczędności
Następny artykułTrzeci autobus klasy mini we flocie MPK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj