Otwieramy amfiteatr!

0

To ważne wydarzenie dla całego miasta i jednocześnie muzyczny wieczór pełen wrażeń. W piątek, 21czerwca o 19:00 otwarty zostanie zmodernizowany amfiteatr w ramach świętowania Dni Stargardu. Na zupełnie nowej widowni zasiądzie nawet 4000 osób, a na scenie wystąpią prawdziwe gwiazdy.

Wstęp wolny.

Także w piątek (21.06.), jeszcze przed koncertem z okazji otwarcia amfiteatru, warto wybrać się do Książnicy Stargardzkiej. O 17:00 rozpocznie się tam spotkanie autorskie ze znakomitym dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Wstęp bezpłatny. To propozycja KS na Dni Stargardu, a także kolejna odsłona cyklu „DooKOŁA” realizowanego we współpracy z Bridgestone Stargard.

Tego dnia obowiązkowym punktem do odwiedzenia będzie oczywiście amfiteatr. O 19:00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich zagra zespół Kwiat Jabłoni.

To pierwsze wydarzenie po kompleksowej modernizacji obiektu. Artyści i tysiące widzów przekonają się, jak wyjątkowe miejsce w wyjątkowej przestrzeni dawnej fosy zyskaliśmy w Stargardzie. W amfiteatrze komfortowo pobawią się wszyscy – również osoby z niepełnosprawnościami. Na miejscu do dyspozycji będą toalety, dodatkowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Z kolei występujący przygotują się do koncertu w naprawdę komfortowych warunkach.

Po muzycznej uczcie w nowoczesnym obiekcie, w sobotę i w niedzielę (22-23.06.) odbędzie się VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. To moc atrakcji dla każdego. W Parku Piastowskim i Parku Chrobrego będą spotkania z członkami grup rekonstrukcyjnych, inscenizacja bitwy, pokazy dawnych rzemiosł i animacje w wykonaniu najprawdziwszego błazna. Dodatkowo przez cały weekend zwiedzimy Basteję za 1 zł. Na festynie pobawimy się w sobotę (22.06.) 11:00-18:00 i w niedzielę (23.06.) 10:00-16:00.

Podczas tegorocznych Dni Stargardu będzie też coś dla miłośników muzyki klasycznej. W niedzielę (23.06.) o 16:00 w kolegiacie zagra Orkiestra Camerata. Podczas koncertu prezydenckiego będzie można usłyszeć utwory m.in. A. Vivaldiego i M. Nowakowskiego. Wstęp bezpłatny. Warto także pamiętać, że w weekend 22-23.06. w granicach miasta jeździmy za darmo autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

(m)

Poprzedni artykułPrymusi nagrodzeni. „Mają solidny fundament do budowania swojej przyszłości”
Następny artykułMPK. Częściej i taniej nad jezioro Miedwie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj