Królewska nominacja Książnicy

0

Biblioteka zachwyca czytelników i odwiedzających od pierwszego dnia po jej nowym otwarciu. Stargardzian nie trzeba o tym przekonywać. Projekt renowacji Książnicy został też doceniony na arenie międzynarodowej. Jego autorzy z pracowni BiASTUDIO oraz Kokon Studio otrzymali nominację w prestiżowym konkursie Irlandzkiego Królewskiego Instytutu Architektów (RIAI).

To ogromne wyróżnienie dla twórców nowej Książnicy Stargardzkiej, a dla nas potwierdzenie wyjątkowości budynków przy ul. Mieszka I 1.

Co roku RIAI spośród setek projektów z pracowni architektonicznych z całego świata wybiera kilkanaście najlepszych, najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych. Nasza Książnica to jedyna realizacja z Polski, która w 2024 ma szansę na nagrodę. Już samo znalezienie się w tym zestawieniu jest dużym wyróżnieniem dla architektów.

Projektanci nowej KS umiejętnie połączyli historię ze współczesnością, dając odbiorcom komfortową, wygodną przestrzeń dopracowaną w najmniejszych detalach. Klimatu wnętrzom nadaje odpowiednie oświetlenie, zieleń i meble w minimalistycznych formach. W Książnicy żaden element nie jest przypadkowy. Spójny, przemyślany projekt łączy tradycję i nowoczesność. To ciekawe miejsce dla miłośników literatury, muzyki, sztuki, ale także architektury na światowym poziomie.

(m)

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułAmfiteatr już w rękach mieszkańców i gości
Następny artykułVI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Bitew nie brakowało


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj