Rowerem bliżej wody. Jest szansa na nową trasę

0

Kolejna rowerowa inwestycja na Szlaku Wokół Zalewu Szczecińskiego coraz bliżej! Jest szansa na ok. 9 km nowej trasy pomiędzy Stepnicą a Kopicami. O tym, czy plany uda się zrealizować, dowiemy się w lipcu br.

Trasa Wokół Zalewu Szczecińskiego, według blogu podróżniczego ZnajKraj, jest trasą roku 2024. Ma wiele spektakularnych i widowiskowych odcinków, ale – jak wszyscy zgodnie podkreślają – trzy najpiękniejsze to te położone nad samą wodą, na wałach przeciwpowodziowych. To odcinki Szczecin Dąbie – Modrzewie, Czarnocin – Skoszewo oraz Bugewitz po niemieckiej stronie.

– Jest szansa, żeby trasa była jeszcze piękniejsza. Chcielibyśmy wybudować kolejny nadwodny odcinek. Opracowaliśmy dokumentację pozwalającą na ogłoszenie przetargu na ponad 9 km widokowego odcinka pomiędzy Stepnicą a Kopicami. Obecnie na tym odcinku rowerzyści muszą poruszać się szosą z samochodami. To może się zmienić w najbliższych latach – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Województwo Zachodniopomorskie ubiega się obecnie o dofinansowanie realizacji inwestycji z programu Interreg VI A. Jeśli plany uda się zrealizować, szlak rowerowy o długości ok. 9,3 km zostanie poprowadzony wzdłuż Zalewu Szczecińskiego na odcinku Stepnica-Kopice po wałach przeciwpowodziowych lub w powiązaniu z infrastrukturą tych wałów.

(m)

fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ 

Poprzedni artykuł3 Liga: Borys Mieczan z profesjonalnym kontraktem
Następny artykułKierował motorowerem pod wpływem amfetaminy. Nie miał do tego uprawnień, ale miał przy sobie narkotyki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj