AI – nowe możliwości dla Stargardu

0

To była czwarta odsłona Business Mixer. Cykliczne spotkanie pozwala na wymianę doświadczeń i zyskanie konkretnej wiedzy, a także nawiązanie wartościowych kontaktów. W konferencji zawsze biorą udział przedstawiciele firm działających w Stargardzie. Tym razem głównym tematem była sztuczna inteligencja – ujęta zarówno z perspektywy szans, jak i zagrożeń.

Tegoroczna edycja Business Mixer odbyła się w Centrum Dystrybucji Lidl.

– Już po raz czwarty spotkaliśmy się, żeby sprawdzić, co nowego w lokalnym biznesie. To zawsze świetna okazja do wymiany myśli i doświadczeń, ale też budowania relacji. W stargardzkich parkach przemysłowych mamy wiele przykładów owocnej współpracy, która często zaczyna się właśnie od tego typu spotkań. Dynamiczny rozwój firm z różnych branż, kolejne sukcesy i każde nowe inwestycje dają wymierne korzyści dla całego Stargardu. Dlatego tworzymy w mieście przestrzeń do wspólnego działania i czerpania inspiracji – mówi prezydent Rafał Zając.

Tym razem Business Mixer skupił się na sztucznej inteligencji. Rozmawiano m.in. o wykorzystaniu AI w lokalnych mediach. Uczestnicy mieli też okazję do sprawdzenia swojej czujności i wskazania autorów cytatu i nagrań dźwiękowych. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z tego typu innowacji i przewidywanego wpływu AI zarówno na firmy, jak i na całe miasta w niedalekiej przyszłości.

Spotkanie było również okazją do lepszego poznania najnowszych inwestorów, którzy zdecydowali się na zlokalizowanie swoich biznesów w Stargardzie. Chodzi o L.Max Polska, Esschem Europe – Cosmetic, Dental & Medical oraz WPF Production. Przedstawiciele tych firm opowiedzieli o realizowanych projektach i przybliżyli swoje branże. Dla rozważających nowe inwestycje przygotowano też prezentacje z aktualną ofertą w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii i narzędziami wsparcia dla lokalnego biznesu.

Miejsce konferencji – Centrum Dystrybucji Lidl to jeden z najnowocześniejszych magazynów w Europie. Jego powierzchnia wynosi prawie 60 tys. m2. Z centrum znajdującego się w PPNT przy ul. Metalowej zaopatrywanych jest około 100 sklepów zarówno w naszym regionie, jak i w województwie lubuskim.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKOMUNIKAT. Remont drogi powiatowej za Kolinem
Następny artykułMuzyczne otwarcie amfiteatru: Warsaw Impressione Orchestra & Artyści i Kwiat Jabłoni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj