Kolejne roboty Astorino w CKZ. To jedyna taka pracownia w regionie z taką liczbą robotów

0

Mimo rozpoczętych już wakacji, do Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie firma ASTOR dostarczyła kolejne dwa zestawy edukacyjne z robotami Astorino. Roboty zostały sfinansowane ze środków Powiatu Stargardzkiego w kwocie 150 tys. zł.

Stanowią one uzupełnienie wcześniej zakupionych robotów, również Astorino. Dzięki temu w nowym roku szkolnym uczniowie będą mieli do dyspozycji siedem stanowisk edukacyjnych, umożliwiających kształcenie w zawodzie technik robotyk.

Zapewniona została też możliwość uzyskania akredytacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu do przeprowadzania egzaminów w zawodzie technik robotyk. Pierwsze egzaminy dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 odbędą się w kolejnym roku szkolnym 2024/2025.

Obecnie jest to jedyna pracownia w województwie zachodniopomorskim z taką liczbą robotów. Natomiast Zespół Szkół nr 1 i Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie są jedynymi placówkami w województwie, w których uczniowie kształcą się w zawodzie technik robotyk.

Absolwenci zawodu technik robotyk są poszukiwani na rynku pracy z racji rozwoju zautomatyzowanych linii technologicznych. Zarządzający stargardzkimi firmami z niecierpliwością na nich czekają.

info, zdjęcia – Centrum Kształcenia Zawodowego

Poprzedni artykułMuzyczne otwarcie amfiteatru: Warsaw Impressione Orchestra & Artyści i Kwiat Jabłoni
Następny artykułBiznes Camp w Stargardzie. O tym, jak „odważyć się chcieć inaczej”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj