Chrobrego – zaczyna się remont

0

Trwa duża inwestycja drogowa na Starym Mieście. Już widać efekty modernizacji ul. Kuśnierzy i ul. Szewskiej. Na początku lipca wykonawca rozpocznie prace na ul. Bolesława Chrobrego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Od 1.07. (poniedziałek) zamknięty dla ruchu aut będzie odcinek ul. Bolesława Chrobrego od skrzyżowania z ul. Portową do skrzyżowania z ul. Szewską. Wykonawca rozpocznie tam kolejny etap inwestycji, w ramach której przebudowywane są ulice: Szewska, Kuśnierzy, Włosiennicza i część Bolesława Chrobrego. Prace idą w bardzo dobrym tempie – zwłaszcza na ul. Szewskiej i ul. Włosienniczej widać już efekty remontu.

W czasie zamknięcia fragmentu ul. Bolesława Chrobrego kierowcy jadący z centrum miasta w kierunku ul. Gdańskiej mogą korzystać z objazdu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. M. Skłodowskiej-Curie. W odwrotną stronę – chcąc z ul. Gdańskiej wjechać w ul. Bolesława Chrobrego – najlepiej również wybrać objazd ul. M. Skłodowskiej-Curie i ul. Kazimierza Wielkiego. Mieszkańcy dojadą też do swoich domów ul. Garncarską, a także od strony Bramy Wałowej – skręcając w ul. Kasztelańską i ul. Szewską.

W związku z rozpoczęciem przebudowy części ul. Bolesława Chrobrego, od poniedziałku (1.07.) inaczej pojadą niektóre autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Zmiany dotyczą linii nr 13 i 32. Od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Gdańskiej (w obu kierunkach) trasa autobusów przebiegać będzie przez ul. M. Curie-Skłodowskiej. Na ul. M. Curie-Skłodowskiej pojawią się 2 tymczasowe przystanki. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić tutaj.

Po zakończeniu inwestycji o wartości ponad 17,8 mln zł będzie ładniej, wygodniej, a także bezpieczniej dla pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych. Kierowcy zyskają nowe, równe nawierzchnie na jezdniach, a piesi i rowerzyści – komfortowe trasy. Bezpieczeństwo zwiększy energooszczędne, jasne oświetlenie oraz wyniesione pasy. W projekcie znalazły się również liczne nasadzenia zieleni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na starówce powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku.

(m)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułOgród na Wzgórzu nabiera kształtów
Następny artykułDzielnicowi doprowadzili do zatrzymania mężczyzny – był poszukiwany 3 nakazami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj