Seniorzy zaopiekowani

0

Prawie 12 tys. godzin bezpłatnych usług opiekuńczych dostaną potrzebujący stargardzianie. Do tego kolejne opaski bezpieczeństwa, poradnictwo specjalistyczne, wsparcie psychologa i zupełna nowość – teleopieka.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej szykuje się do realizacji nowego programu – Bezpieczny Senior w Stargardzie. MOPS pozyskał na to ponad  1,6 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

W ramach nowego projektu, kilkudziesięciu stargardzian otrzyma szeroką, darmową pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Skorzystają z niej osoby niesamodzielne, które mają co najmniej 65 lat i do tej pory nie miały możliwości skorzystania z takiej formy pomocy. Seniorzy dostaną profesjonalną opiekę w miejscu swojego zamieszkania. Asystenci pomogą na co dzień, ale także umożliwią podopiecznym uczestnictwo np. w wydarzeniach kulturalnych. Ze wsparcia będą mogli skorzystać również opiekunowie seniorów, którzy zyskają czas na załatwienie ważnych spraw i zadbanie o własne zdrowie.

Pomoc asystentów świetnie uzupełnią nowoczesne technologie. Kolejni stargardzianie dostaną opaski bezpieczeństwa. Urządzenia przez całą dobę monitorują stan zdrowia użytkowników i przekazują zgłoszenia alarmowe np. w razie upadku albo zatrzymania akcji serca. Będzie też nowość – teleopieka. Kilkudziesięciu seniorów otrzyma czujniki Smart Dom, które ostrzegą przed ulatniającym się gazem, czadem lub w przypadku pożaru.

Zdobyte dofinansowanie pozwoli trafić ze wsparciem do kolejnych potrzebujących stargardzian. Realizacja projektu powinna rozpocząć się we wrześniu. Szczegóły dotyczące naboru będzie można znaleźć na stronie internetowej MOPS.

(m)

fot. MOPS/archiwum

Poprzedni artykułZakwaterowanie dla obywateli Ukrainy – zmiany w przepisach
Następny artykułCoolturalne Wakacje ’24. Zaczynamy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj