Zakwaterowanie dla obywateli Ukrainy – zmiany w przepisach

0

1 lipca 2024 r. (poniedziałek) wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pomocy Ukraińcom. Zgodnie z najnowszymi przepisami, nie będzie można już otrzymywać świadczenia za zapewnienie zakwaterowania uchodźcom.

Pieniądze zostaną przyznane za pomoc udzieloną tylko do 30.06. (niedziela) – pod warunkiem złożenia odpowiednich dokumentów w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) do końca lipca br.

Każdy, kto zapewnił Ukraińcom zakwaterowanie i wyżywienie do 30.06. (niedziela), a jeszcze nie składał wniosku o wypłatę świadczenia, powinien to zrobić najpóźniej 31.07. (środa). Dodatkowo, zgodnie z najnowszymi przepisami, osoba użyczająca lokal może w każdej chwili pisemnie wezwać obywatela Ukrainy do jego opuszczenia, wyznaczając termin na opuszczenie lokalu nie krótszy niż 14 dni. Jednocześnie na wniosek osoby użyczającej lokal lub obywatela Ukrainy wezwanego do opuszczenia lokalu, wojewoda może zapewnić zakwaterowanie zbiorowe.

Uchodźcy potrzebujący zakwaterowania mają do dyspozycji całodobową infolinię Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie – tel. 784 602 745.

Szczegółowe informacje o wszystkich zmianach w przepisach (również w języku ukraińskim) są tutaj.

(m)

Poprzedni artykułDzielnicowi doprowadzili do zatrzymania mężczyzny – był poszukiwany 3 nakazami
Następny artykułSeniorzy zaopiekowani


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj