Klub Rodzinny – umowa podpisana

0

Kilka tygodni temu magistrat zapowiadał, że w Stargardzie powstanie kolejne miejsce wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Jest już konkret – umowa w tej sprawie, którą podpisała zastępczyni prezydenta Ewa Sowa. Już za parę miesięcy mieszkańcy zyskają bezpłatną, specjalistyczną pomoc dostosowaną do ich potrzeb.

Przypomnijmy: Lokalny Klub Rodzinny powstanie przy ul. Wojska Polskiego 21. Na miejscu będzie działał koordynator i dwóch konsultantów. Specjaliści pomogą stargardzianom, którzy borykają się z trudnościami w wychowywaniu małych dzieci lub są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Ze wsparcia skorzystają także kobiety w ciąży. W klubie będą m.in. konsultacje psychologiczne, spotkania z prawnikiem, pediatrą i doradcą laktacyjnym, a także zajęcia z fizjoterapeutą i położną.

Nowe miejsce wsparcia powinno ruszyć w przyszłym roku. Miasto udostępniło lokal, w którym prowadzone będą zajęcia i konsultacje. Najpierw jednak konieczny jest kompleksowy remont i zakup odpowiedniego wyposażenia.

Projekt zrealizowany będzie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Szczecinie. Jego łączna wartość to ponad 1,4 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNieodpłatna pomoc prawna i obywatelska w Powiecie Stargardzkim 2024
Następny artykułArkadiusz Brykalski, stargardzki ambasador kultury – nagrodzony!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj