Arkadiusz Brykalski, stargardzki ambasador kultury – nagrodzony!

0

Duże wyróżnienie dla stargardzianina. Otrzymał on główną nagrodę za rolę męską na XXIII Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. Jury doceniło jego kreację w spektaklu „Apetyt na czereśnie” w reż. Anny Sroki-Hryń.

W tym roku Arkadiusz Brykalski został też uhonorowany tytułem ambasadora kultury przyznawanym przez prezydenta Stargardu.

W konkursie TVP wzięło udział 14 spektakli Teatru Telewizji oraz 23 słuchowiska Polskiego Radia. Wyróżnienia przyznawało jury oraz publiczność. Arkadiusz Brykalski otrzymał nagrodę ex aequo z Michałem Sikorskim. Widzowie docenili również sztukę, w której zagrał stargardzianin. „Apetyt na czereśnie” to minimusical o miłości.

Premiera spektaklu w reżyserii Romualda Szejdy z tekstami Agnieszki Osieckiej odbyła się w 1975 roku. Po prawie 50 latach wróciła do niego Anna Sroka-Hryń. Opowiada o spotkaniu Kobiety i Mężczyzny w przedziale pociągu. Bohaterowie prowadzą dialog na dwa głosy i dwa fortepiany. „Apetyt na czereśnie” to historia pełna humoru, ale i wzruszeń. Jury festiwalu doceniło Arkadiusza Brykalskiego w roli Mężczyzny, a publiczność przyznała swoją nagrodę dla całego spektaklu. Wszystkich wyróżnionych można znaleźć tutaj.

Arkadiusz Brykalski pochodzi ze Stargardu. Jest aktorem i wokalistą. Występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Od 2016 roku pracuje jako aktor etatowy w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Zawsze podkreśla związki z rodzinnym miastem. Chętnie bierze także udział w wydarzeniach artystycznych w Stargardzie. W tym roku otrzymał tytuł ambasadora kultury. Wyróżnienie przyznał mu prezydent Rafał Zając.

(m)

fot. Teatr Powszechny/Magda Hueckel/FB

Poprzedni artykułKlub Rodzinny – umowa podpisana
Następny artykułCenna każda kropla wody


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj