Bez przejazdu Pogodną

0

Trwają intensywne prace przy przebudowie Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej. W związku z tym konieczne są tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od środy (3.07.) do piątku (5.07.) kierowcy muszą liczyć się tam z utrudnieniami.

Wykonawca poinformował, że w środę (3.07.) i w piątek (5.07.) ul. Pogodna będzie w całości przejezdna, ale będą czasowe utrudnienia. Z kolei w czwartek (4.07.) zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Pogodnej od skrzyżowania z Aleją Żołnierza Boczną do ul. Przedwiośnie. Firma Strabag planuje w tym czasie układać tam warstwę ścieralną na jezdni.

Kolejny element prac to przebudowa skrzyżowań ul. Pogodnej z ul. K. Tetmajera, ul. Przedwiośnie, ul. Lechicką i Aleją Gryfa. Roboty w tych miejscach będą prowadzone sukcesywnie.

W czasie remontu piesi i kierowcy powinni zwrócić uwagę na tymczasowe oznakowanie w tej okolicy i zachować szczególną ostrożność.

Cała inwestycja na Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej kosztuje ponad 3,8 mln zł. Miasto pozyskało na to prawie 2,7 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po remoncie kierowcy zyskają nowe, równe jezdnie, a bezpieczeństwo poprawią wyniesione przejścia dla pieszych i rowerzystów. Stare, wysłużone latarnie zastąpione będą energooszczędnymi lampami, a autobusy będą zatrzymywać się w przebudowanej zatoce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont może zakończyć się jeszcze w tym roku.

(m)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułSpołecznik. Mikrodotacje wsparciem społecznych inicjatyw
Następny artykułRemont murów przy Spichrzowej – opracowanie dokumentacji 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj