Coraz równiej na Pogodnej

0

Kilka dni temu magistrat informował o postępach prac na remontowanych ulicach Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej. Konieczne było wprowadzenie tam tymczasowej zmiany w organizacji ruchu. Dzięki temu coraz bardziej widać efekty robót, a następne prace idą w naprawdę dobrym tempie.

Na odcinku ul. Pogodnej, między ul. Przedwiośnie a ul. K. Tetmajera, ułożona została ostatnia warstwa bitumiczna na jezdni.

Najpierw wykonano nawierzchnię na jednym pasie ruchu – wiązało się to z koniecznością częściowego zamknięcia tej ulicy. W piątek (5.07.) ul. Pogodna była w całości przejezdna, ale należało liczyć się z czasowymi utrudnieniami. Na koniec wykonawca położył warstwę bitumiczną na drugim pasie.

Inwestycja idzie w bardzo dobrym tempie, a drogowcom sprzyja także dobra pogoda.

Remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej to jednak znacznie więcej niż nowa nawierzchnia na jezdniach. W ramach prac wykonane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów. Nowe, ledowe latarnie dadzą mocne światło, a jednocześnie pobiorą niewiele prądu. Z kolei miejskie autobusy będą zatrzymywać się w przebudowanej zatoce.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont za ponad 3,8 mln zł może zakończyć się jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję miasto pozyskało duże dofinansowanie – prawie 2,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł6. Szarża Ułańska. Pobiegną z przeszkodami – dla dzieci i dorosłych
Następny artykułKolejne dwie umowy na S10 Szczecin – Piła podpisane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj