Pilnują porządku na rowerach

0

Spacerując po ulicach i parkach w naszym mieście można spotkać rowerowe patrole. Straż Miejska w Stargardzie w ten ekologiczny – i dający dobry przykład – sposób pilnuje porządku i spotyka się bezpośrednio z mieszkańcami. Wszystko po to, żeby w piękne, letnie dni było u nas jak najbezpieczniej.

Funkcjonariusze na rowerach pojawiają się m.in. w miejskich parkach, w okolicach placów zabaw, ale także na osiedlach. Takie spotkanie może być ciekawą lekcją dla dzieci. Strażnicy na pewno chętnie odpowiedzą na pytania i doradzą, jak należy postępować, żeby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Z kolei dorośli mogą zgłosić takiemu rowerowemu patrolowi sytuacje wymagające interwencji i również uzyskać przydatne informacje.

Tylko w ubiegłym roku straż miejska odnotowała ponad 11 tys. zdarzeń. W 2023 funkcjonariusze przeprowadzili prawie 5 tys. interwencji i niemal 5,6 tys. kontroli, reagowali na zgłoszenia mieszkańców, przyjmowali sygnały od policji i realizowali własne czynności.

Strażnicy czuwają nad całym Stargardem. W każdym z 8 obszarów miasta interwencje przeprowadza dwuosobowy patrol, który pracuje na dwie zmiany. Oprócz tego w niedziele i święta na ulicach działa patrol interwencyjny. Od lat bez zmian pozostaje numer alarmowy, pod którym można zgłaszać najpilniejsze interwencje – 986. Strażnicy przypominają również, że w razie zagrożenia życia należy od razu dzwonić pod numer 112.

(m)

fot. Straż Miejska

Poprzedni artykułŚwinoujście kolejny raz z najlepszą plażą
Następny artykułJest nowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj