Wiraszko & przyjaciele: dawno temu na amfi… – z Katarzyną Nosowską i Krzysztofem Zalewskim

0

Znamy pełen skład koncertu „Wiraszko & przyjaciele”. Największe przeboje Hey, Krzysztofa Zalewskiego, Republiki, Firebirds i zespołu Muchy wybrzmią na scenie stargardzkiego amfiteatru.

Gwiazdy tego wieczoru wystąpią w stargardzkim amfiteatrze w specjalnej roli – wykonają m.in. swoje najbardziej ukochane przez publiczność utwory. Są to: Joanna Prykowska, Monika Borzym, Łukasz Drapała, Olek Różanek, Eryka & Przemek Wieleba, a także zespoły Anieli, Feeling Electric i WBiA, a teraz także ikony polskiej sceny – Nosowska i Zalewski. Koncert z ich udziałem odbędzie się 7 września br., na zakończenie lata, w stargardzkim amfiteatrze.

Artyści wystąpią na zaproszenie gospodarza wieczoru, ambasadora kultury Stargardu, muzyka znanego z zespołu Muchy i autora tekstów, które śpiewa cała Polska – Michała Wiraszki. Każdy artysta zaprezentuje się w szerokim repertuarze i przygotowanych specjalnie na ten wieczór aranżacjach.

Wieczór otworzą koncerty trzech zespołów. Pierwszy z nich reaktywuje się specjalnie na ten jeden raz. WBiA, bo o nich mowa, to zespół, który na przełomie wieków był wizytówką rockowego Stargardu. Feeling Electric z kolei – doświadczeni stargardzcy muzycy w towarzystwie jazzowego mistrza perkusji Jacka Pelca – podczas koncertu zaprezentują autorski, elektryczny jazz. Zachodniopomorskim i stargardzkim fanom szczególnie bliski powinien być duet Anieli, a to za sprawą Joanny Prykowskiej, autorki niezapomnianego przeboju „Harry” ze szczecińskim zespołem Firebirds. Anieli zadebiutują koncertowo przed stargardzką publicznością i zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu „Blask”, na czele z przebojem „Jaśniejąca”. Joanna Prykowska wystąpi także w koncercie głównym, podobnie jak druga połowa duetu Anieli – Paweł Krawczyk. To Paweł jest autorem największych przebojów grupy Hey w XXI wieku i to właśnie utwory tej popularnej, wywodzącej się ze Szczecina, grupy usłyszymy podczas koncertu.

Tego wieczoru wystąpi również Monika Borzym, jedna z najsłynniejszych wokalistek jazzowychw kraju. Monika uświetni cały koncert swoim wsparciem wokalnym, a także przygotowanym specjalniena ten dzień duetem – przedpremierowym wykonaniem piosenki znadchodzącego, solowego albumuWiraszki.

Wśród gości usłyszymy bliskiego kolegę z czasów licealnych gospodarza wieczoru Łukasza Drapałę. Wokalista, znany z występów m.in. na festiwalach w Opolu i przez lata stojący na czele zespołu Chemia, powróci do Stargardu również w specjalnej roli.

Podobnie zresztą jak Olek Różanek, utalentowany aktor i wokalista, którego na co dzień można oglądać na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Bardzo symbolicznym momentem koncertu będzie wspólny występ Eryki i Przemka Wielebów. To międzypokoleniowa sytuacja – Eryka jest jedną z najzdolniejszych wokalistek stargardzkich młodej generacji, a jej tata Przemek znakomitym pianistą i pedagogiem. Przed laty spotkali się z Michałem Wiraszko w zespole Feeling Electric.

Stawkę wieńczy Leszek Biolik. Basista legendarnej Republiki dołączy do zespołu Michała, aby wspólnie wykonać najbardziej znane utwory z repertuaru właśnie Republiki i Obywatela GC – najważniejszych muzycznych nauczycieli Wiraszki.

Bilety w kasie kina (codziennie 11:00-20:30) oraz na https://sck.stargard.pl/…/dawno-temu-na-amfi-wiraszko…/

Organizatorami wydarzenia są: Michał Wiraszko, Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury.

(r)

Poprzedni artykułOstrzeżenia meteorologiczne w Zachodniopomorskiem
Następny artykułBudowa obwodnicy północnej – ciąg dalszy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj