SBO na nowo – jest więcej możliwości działania

0

3 mln zł, 6 obszarów, a to znaczy, że w każdym do wydania jest 500 tys. zł – Stargardzki Budżet Obywatelski 2025 zapowiada się imponująco. Po raz pierwszy będzie można zrealizować projekty na terenach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. To bardzo ważne.

Dzisiaj, w czwartek (11.07.) rusza przyjmowanie propozycji. Każdy może zgłosić swój pomysł. Jest na to naprawdę sporo czasu – aż do 13.09. (piątek).

– W tegorocznej edycji SBO wprowadziliśmy zmiany otwierające zupełnie nowe możliwości. Po pierwsze, podniesiony budżet – nawet 450 tys. zł na jedną inwestycję – zwiększa szansę realizacji kompletnych projektów. Poza tym odpowiadamy też na sugestie mieszkańców i umożliwiamy zgłaszanie pomysłów na terenach wspólnot i spółdzielni. To pozwoli na wykonanie projektów tam, gdzie większość miejskich terenów jest już wykorzystana. Przed nami zupełnie nowe rozdanie w budżecie obywatelskim, dlatego liczę na kreatywność i zaangażowanie stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Jak co roku formularz SBO jest bardzo prosty. Od 11.07. (czwartek) do 13.09. (piątek) stargardzianie mogą zgłaszać swoje pomysły w najwygodniejszy dla siebie sposób. Najlepiej skorzystać ze strony www.stargard.budzetobywatelski.pl. Inna opcja to wypełnienie tradycyjnych, papierowych kart – do pobrania z załączników: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-decydujesz-na-nowo/ – i dostarczenie do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Można je również otrzymać w UM.

W formularzu należy wskazać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Trzeba też dołączyć listę z podpisami 30 osób popierających pomysł (do pobrania poniżej). Jego maksymalna wartość powinna wynosić 450 tys. zł. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, w którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Mile widziane są również materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy.

W tej edycji SBO po raz pierwszy można zgłaszać propozycje inwestycji na terenach należących do wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Takie projekty powinny służyć rekreacji albo rozwijać miejską zieleń. Zgłaszając pomysł do wykonania na terenie wspólnoty lub spółdzielni, do wypełnionej karty koniecznie trzeba dołączyć oświadczenie właściciela o woli użyczenia nieruchomości. Wzór takiego dokumentu jest do pobrania z załącznika lub – w wersji papierowej – w UM.

Swój pomysł do realizacji mogą zgłaszać stargardzianie w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzór można pobrać z załącznika. Jest także na stronie www.stargard.budzetobywatelski.pl albo – w wersji papierowej – w UM. Głosowanie na zaakceptowane projekty rozpocznie się 1.10. (wtorek) i potrwa do 20.10. (niedziela). Wyniki SBO 2025 poznamy do końca października.

(m)

Poprzedni artykułKolej na rower – ponad 12,5 tys. stojaków rowerowych nie tylko na wakacje
Następny artykułJak integracja Allegro z UPS wpływa na satysfakcję klienta i zwiększa powtarzalność zakupów? | Porady od Apilo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj