Policjant z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych stargardzkiej komendy wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem odnaleźli mężczyznę, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Po raz kolejny nos policyjnego psa nie zawiódł i pomoc przyszła w samą porę.
Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie zaginięcia mężczyzny, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Zatroskana rodzina obawiała się o jego życie i bezpieczeństwo, dlatego działania poszukiwawcze rozpoczęły się natychmiast.
Dyżurny postanowił zaangażować do działań Waltera – policyjnego psa tropiącego ze stargardzkiej komendy, który wraz ze swoim przewodnikiem błyskawicznie pojawili się na miejscu. Po zapoznaniu się z zapachem zaginionego mężczyzny, pies od razu podjął trop i doprowadził mundurowego do miejsca, w którym znajdował się zaginiony.
Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu specjalistycznej pomocy.
Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawić problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.
– Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji. – Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Inne przydatne telefony:
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
(p)
Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!