Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w Stargardzie 8 stanowisk komputerowych do nielegalnych gier hazardowych.
Mundurowi Służby Celno-Skarbowej z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili wczoraj kontrolę w małym lokalu usługowo-handlowym, znajdującym się w piwnicy kamienicy w Centrum Stargardu. Lokal był wyposażony w monitoring, a klientów wpuszczano po weryfikacji twarzy przez zaufanych graczy. Funkcjonariusze zmuszeni byli do użycia siły po bezskutecznym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi.
– Zabezpieczyliśmy 8 stanowisk komputerowych do gier hazardowych, 2 komputery do obsługi i monitoringu lokalu, router, 2 telefony i gotówkę 340 zł – informuje Maciej Koniuszewski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.
Pięciu osobom, zatrzymanym w kontrolowanym lokalu, postawiono zarzuty uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych, zaś jednej – urządzania nielegalnych gier hazardowych.
Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których te gry są urządzane, grożą również kary pieniężne w wysokości 100 tys. złotych za każdy nielegalny automat.
Gry na automatach do gier stanowią jedną z najbardziej uzależniających i społecznie niebezpiecznych form hazardu. Wprowadzenie monopolu państwa w tym zakresie pozwala na lepszą ochronę osób grających, np. poprzez wprowadzenie regulaminu odpowiedzialnej gry. Poza tym zorganizowanie gier na automatach w legalnych salonach gier gwarantuje legalność oferowanych gier i nie narażą graczy na odpowiedzialność karną związaną z udziałem w nielegalnym hazardzie.
Odpowiedzialności karnej podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych, jak i udział w takich grach.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:
– telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,
– za pomocą elektronicznego formularza: Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link otwiera nowe okno),
– mailowo na adres: [email protected]
(r)
Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!