PGE Spójnia Stargard. Jest nowy gracz, a wyniku nadal brak

0

W czwartkowe popołudnie stargardzka Spójnia zmierzyła się na wyjeździe z AMW Arką Gdynia. Nowy zawodnik biało-bordowych, Isaiah Ross nie pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

AMW Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 84:73 (23:15, 12:21, 24:19, 25:18)

Arka: Nenadić 19, Bogucki 18, Kolenda 11, Tolbert III 10, Garbacz 9, Hrycaniuk 7, Gavrillović 6, Watson 4, Kowalczyk 0, Szumert 0

Spójnia: McCadden 21, Johnson 17, Borowski 9, Martinez 8, Kikowski 7, Ross 3, Słupiński 2, Langović 2, Kowalczyk 2, Yam 2

Po raz kolejny w mecz lepiej wszedł rywal Spójni. Arka zdobyła pięć punktów z rzędu i dopiero wtedy do kosza zaczęła trafiać stargardzka drużyna. Dwie „trójki” spowodowały, że biało-bordowi wyszli na prowadzenie, które z jednego oczka wzrosło po chwili do czterech. W połowie kwarty z przewagi tej już jednak nic nie pozostało, a na tablicy pojawił się remis, 11:11. W kolejnych fragmentach to gospodarze zaczęli odskakiwać i po dziesięciu minutach gry prowadzili 23:15.

Cała druga odsłona minęła pod znakiem gonitwy Spójni za wynikiem. Ambitna walka została nagrodzona nie tylko całkowitym odrobieniem strat, ale  jednopunktową zaliczką, z którą zespół ten schodził do szatni.

Po powrocie na parkiet obie ekipy próbowały przejąć inicjatywę, ale przez dłuższy czas żadnej z nich się to nie udawało. Raz prowadziła jedna, raz druga, cztery razy na tablicy wyświetlił się też remis. Dopiero w końcówce tej kwarty Arka odskoczyła na cztery oczka.

W ostatniej odsłonie miejscowi trzymali początkowo ten niewielki, ale korzystny dla siebie, dystans, ale później systematycznie zwiększali go. Po ostatniej w tym meczu syrenie Arka mogła cieszyć się ze zwycięstwa różnicą jedenastu punktów.

Spójnia czeka teraz na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań dwudziestej czwartej kolejki, aby wiedzieć, czy jej sytuacja pogorszyła się, czy pozostała bez zmian.

Swoje kolejne spotkanie natomiast biało-bordowi rozegrają dopiero 14 kwietnia (poniedziałek), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z WKS Śląsk Wrocław.

oprac. mk

fot. FB Spójnia Stargard

Poprzedni artykułUwaga: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów i urząd skarbowy
Następny artykułAsystenci dla seniorów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj