Wybory – zmiana miejsca i informacja dla OzN

0

18.05 (niedziela) w całej Polsce odbędą się wybory prezydenckie. W tym czasie – z różnych powodów – możemy znajdować się poza miejscem naszego stałego zamieszkania. To nie oznacza, że nie możemy głosować. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach i terminach.

Głosowanie NA WNIOSEK o zmianę miejsca głosowania

Osoby: czasowo przebywające poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym zameldowane na pobyt czasowy), czasowo przebywające poza miejscem zamieszkania (ujęcia na własny wniosek w stałym obwodzie głosowania), nieujęte w żadnym stałym obwodzie głosowania – mogą wziąć udział w głosowaniu, w miejscu czasowego pobytu, jeżeli do 15 maja 2025 r. (czwartek) złożą wniosek o zmianę miejsca głosowania.

Ważne: Wyborca, który zmienił miejsce głosowania, zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców, w którym uprzednio był ujęty.

UWAGA! Wyborcy, którzy złożyli wniosek o zmianę miejsca głosowania, z automatu będą ujęci w tym samym spisie wyborców również w przypadku przeprowadzenia ponownego głosowania (II tury wyborów). Wyborca może również po dniu pierwszego głosowania (I turze wyborów) złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania, najpóźniej do 29 maja 2025 r. (czwartek).

Osoby przebywające w Stargardzie wnioski składają w Ratuszu, Rynek Staromiejski 1, pokój 1.

Wyborca z niepełnosprawnościami może głosować osobiście w lokalu wyborczym, w obwodzie głosowania właściwym dla jego miejsca zamieszkania. Może także głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W tym celu powinien złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania. Wniosek należy złożyć do 15 maja 2025 r. (czwartek). Dokumenty składa się w urzędzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania (mieszkańcy Stargardu wniosek składają w Ratuszu, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 1).

Ważne: Po złożeniu wniosku o zmianę lokalu wyborczego wyborca zostanie skreślony ze spisu w stałym obwodzie głosowania.

(m)

grafika: glosujemyna100procent.pl

Poprzedni artykułInkubator przy Tańskiego – dla pięciu dziewczyn szansą na samodzielność i wejście w dorosłość
Następny artykułNiklowa prawie gotowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj