Reprezentanci WMLKS Pomorze w barwach krajowych

0

Choć są wakacje, biegacze i biegaczki WMLKS Pomorze Stargard nie odpoczywają. Aleksander Grabarczyk i Bartłomiej Trzciński startowali w Szwecji, a Paulina Kaczyńska w Anglii.

Biegacze udali się do szwedzkiej miejscowości Karlstad, aby wziąć udział w XI Igrzyskach Krajów Bałtyckich. Nie tyle zatem reprezentowali sam klub, co byli reprezentantami kraju. Aby jednak otrzymać powołanie, musieli wcześniej przejść przez sito eliminacji wojewódzkich, zdobywając na tej płaszczyźnie tytuły mistrzowskie. W Szwecji, na co dzień podopiecznym Zbigniewa Krzyśka, przyszło się zmierzyć z Rosjanami, Białorusinami, Łotyszami, Niemcami oraz oczywiście z gospodarzami.

Nasi wypadli znakomicie.

Aleksander Grabarczyk wystartował w biegu na 800m. Czas, jaki uzyskał – 2:04.99min., okazał się najlepszym.

Bartłomiejowi Grabarczykowi z kolei przyszło rywalizować na dystansie 2000m. Stargardzianin metę przekroczył po 6:11.35min., co zagwarantowało mu drugie miejsce.

Niemal w tym samym czasie, ale w Londynie, na bieżni walczyła Paulina Kaczyńska (fot.). W odbywającym się tam Pucharze Europy podopieczna Zbigniewa Krzyśka pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy na 10000m, uzyskując czas 32:50.16min. Wynik ten jest siódmym w krajowej tabeli lekkoatletycznej.

Także w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, stanowiącej Mistrzostwa Polski U18, uczestniczyli reprezentanci WMLKS Pomorze:  Łukasz Cach, Dawid Bałasz, Paweł Wiktorowicz i Michał Dzideczek.

Niestety, żaden z nich nie stanął na podium. Ale dali z siebie tyle, ile mogli.

Łukasz Cach zajął 8. miejsce z wynikiem 4:07.31, Dawid Bałasz 19. miejsce – czas 4:19.53; Paweł Wiktorowicz 22. miejsce – czas 4:46.15 i Michał Dzideczek 12. miejsce z nowym rekordem życiowym 9:17.78.

mk, fot. – źródło: FB WMLKS Pomorze Stargard

Poprzedni artykułWidzisz dziecko pozostawione w samochodzie podczas upałów? Reaguj!
Następny artykułŚwięto Ułanów Jazłowieckich w 100. rocznicę zwycięskiej bitwy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj