Znajdź i poznaj stargardzkie gryfiki

1

Najpierw były charakterystyczne łapy, które widniały w różnych miejscach Stargardu. Teraz pojawili się ich właściciele, budząc duże zainteresowanie. Każdego gryfika będzie można „rozszyfrować” podczas Pikniku Naukowego. Zabawa rozpocznie się w sobotę (30.09.) o 12:00 w Parku Zamkowym.

Gryfiki to niewielkie rzeźby nawiązujące do gryfa – mitycznej postaci uwiecznionej w herbie Stargardu. Każdy gryfik jest inny, każdy wart jest zobaczenia. Pierwsze stargardzkie gryfiki już zadomowiły się w kilku miejscach. Kto widział je na żywo?

Wszystkie gryfiki nawiązują do ważnych w historii miasta wydarzeń i postaci. Każdy posiada atrybut charakterystyczny dla miejsca, które upamiętnia. Lokalizacje figurek oznaczono banerami z logo i napisem „od 30 IX to moje miejsce”.

Wielka inauguracja stargardzkiego Szlaku Gryfików odbędzie się 30.09. (sobota) o 12:00 w parku Zamkowym przy Baszcie Białogłówce.

Nie zabraknie dobrej zabawy, wiadomości o dziejach średniowiecznego miasta i nagród dla najszybszych i najbystrzejszych uczestników.

Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików to mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku:

– questing Szlakiem Gryfików – gra terenowa dla odkrywców,

– spotkania z gryfologami – snucie opowieści i rozmowy o gryfach i Gryfitach,

– rekonstrukcje, warsztaty, animacje i zabawy w klimacie historycznym.

Bardzo interesująco zapowiada się finał wydarzenia. Przygotowano wielką inscenizację gryfikową. Szczegółowe informacje i aktualne ciekawostki o gryfikach można znaleźć na facebookowej stronie pikniku.

(r)

fot. – FB Muzeum Stargard

Poprzedni artykułOdkryć „Znachora” młodemu pokoleniu. Pokaz specjalny filmu w SCK
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Pokazali moc


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj