PGE Spójnia Stargard. Pokazali moc

0

Inauguracja nowego sezonu dla podopiecznych Sebastiana Machowskiego okazała się bardzo udana. Stargardzki zespół pokonał na wyjeździe Czarnych Słupsk różnicą 20 punktów.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – PGE Spójnia Stargard Spójnia 61:81 (12:23, 21:18, 16:14, 12:26)

Czarni: Michalak 17, Giciunas 14, Teague 14, Wójcik 5, Szymkiewicz 5, Jankowski 3, Leończyk 2, Kohs 1, Caffey 0

Spójnia: Daniels IV 32, Brown Jr. 16, Langović 11, Simons 10, Gordon 7, Brenk 3, Kowalczyk 1, Kotieno 1, Grudziński 0, Gruszecki 0

Już w połowie pierwszej kwarty meczu Spójnia prowadziła dziewięcioma oczkami, a po 10 minutach gry dystans na korzyść stargardzkiej ekipy wynosił jedenaście punktów.

Sytuacja zaczęła się nieco komplikować w drugiej kwarcie. Stargardzianie nie mogli się wstrzelić w kosz przez blisko dwie minuty, podczas gdy gospodarze zdobyli w tym czasie siedem oczek. Podopieczni Sebastiana Machowskiego starali się szybko odzyskać skuteczność, ale nadal częściej do kosza trafiali Czarni i w połowie tej odsłony to miejscowi mieli punkt więcej. Dopiero wtedy koszykarze znad Iny odblokowali się i poszli z falą. W ciągu 3,5 minuty zdobyli trzynaście oczek, a na długą przerwę schodzili z korzystną dla siebie zaliczką ośmiu punktów.

Po zmianie stron Czarni ponownie zaczęli się zbliżać, ale tym razem Spójnia zatrzymała rywali, prowadząc jeszcze 45:43. Po chwili dołożyła jeszcze kilka punktów i trzecią kwartę kończyła, mając przewagę sześciu oczek.

Ostatnia odsłona miała dość jednostronny charakter. Stargardzianie szybko odskoczyli na dwadzieścia punktów i pilnowali już wyniku do końca.

Tym sposobem podopieczni Sebastiana Machowskiego mogli cieszyć się z udanej inauguracji, a kolejny mecz ponownie zagrają na wyjeździe. W czwartek zmierzą się z Suzuki Arką Gdynia.