Otwarcie tarasu widokowego w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie

0

Taras widokowy wieży muzeum przy Wałach Chrobrego zostanie udostępniony zwiedzającym 2 maja 2024 roku. 

Aby wejść na taras widokowy należy pokonać 230 schodów. Po wejściu na wieżę znajdujemy się niemal 70 metrów ponad lustrem Odry, gdyż gmach (wraz z kopułą) mierzy 54 metry, a wysokość nadodrzańskiej skarpy to 19 metrów.

Wieża z tarasem widokowym Muzeum Narodowego w Szczecinie czynna jest: wtorek, środa, czwartek, sobota 10.00–18.00, piątek, niedziela 10.00–16.00.

Bilety wstępu na wieżę: ulgowy 6 zł, normalny 10 zł, grupowy 5 zł / os. (grupa min. 10 sób).

Siedziba Muzeum Narodowego w Szczecinie to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych budowli miasta. Słynne założenie urbanistyczno-architektoniczne, zwane Tarasem Hakena (obecnie Wały Chrobrego), zaprojektował Wilhelm Meyer-Schwartau. Współtworzy ono nadodrzańską sylwetę miasta widoczną z głównych tras dojazdowych, od wschodu biegnących przez mosty i wiadukty.

Gmach został oddany do użytku w czerwcu 1913 roku. Do końca drugiej wojny światowej był siedzibą Muzeum Miejskiego (Stadtmuseum Stettin), w którym wystawiano zbiory archeologiczne i etnograficzne, sztukę pomorską i europejską, kolekcje z Afryki, Azji i Oceanii oraz eksponaty przyrodnicze.

W polskim Szczecinie budowla pełni funkcje muzealne, będąc najpierw jednym z budynków Muzeum Pomorza Zachodniego, a od 1970 roku – Muzeum Narodowego. Należy do najokazalszych gmachów muzealnych w Polsce. Jest tu przechowywana i eksponowana jedna z największych w kraju kolekcji zabytków kultur pozaeuropejskich.

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji wewnątrz siedziby, muzeum zaprasza zwiedzających do podziwiania panoramy miasta, portu i Odry.

tekst, zdjęcia – źródło: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Poprzedni artykułSF ’24. Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, The Dumplings
Następny artykułTrzeciego Maja świętujemy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj