Przestępcze trio zatrzymane

0

Trzy osoby, w tym 16-latek, odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, a trzeci zarzut ich udostępniania.

Policjanci, na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych, zatrzymali trzy osoby w wieku 16, 21 i 26 lat. Odpowiedzą one za przestępstwa narkotykowe. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty posiadania środków odurzających, a trzeci – zarzut ich udostępniania. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, a w przypadku nieletniego – sąd rodzinny.

– Apelujemy do rodziców o szczególną czujność i obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzony poza domem, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku młodych osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, jest to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułMatura 2024 – czas start dla naszych 637 uczniów  
Następny artykułKsiążnica Stargardzka w plebiscycie „Najlepsza biblioteka w Polsce”. Na razie jest na szczycie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj