Więcej pieniędzy dla ROD-ów

0

150 tys. zł – tyle pieniędzy jeszcze w tym roku popłynie do zarządców Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Stargardzie. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta będą mogli zainwestować np. w remonty instalacji, ogrodzenia, oświetlenia albo zrobić zakupy, z których skorzystają wszyscy działkowicze.

Przyjmowanie formularzy w tegorocznym konkursie ofert potrwa do 15.05. (środa).

O wsparcie finansowe mogą wnioskować stowarzyszenia prowadzące Rodzinne Ogrody Działkowe. Po wypełnieniu formularza i skompletowaniu niezbędnych załączników trzeba dostarczyć ofertę do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Szczegółowe informacje i wzory dokumentów do pobrania można znaleźć tutaj.

Dotacje powinny zostać przeznaczone na działania rozwijające cały ROD – zwłaszcza na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej. Komisja konkursowa weźmie również pod uwagę wpływ inwestycji na poprawę jakości środowiska naturalnego. Zarządcy ROD-ów mogą wnioskować o pieniądze np. na budowę ogólnodostępnych kompostowników, zakup zbiorników na deszczówkę albo na zagospodarowanie terenu selektywnej zbiórki odpadów. Kolejna opcja to dofinansowanie na organizację spotkań integrujących społeczność działkowiczów.

W Stargardzie jest 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Każdego roku ich zarządcy mogą starać się o dotacje z budżetu miasta. W 2023 roku do 5 ROD-ów popłynęło w sumie 80 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom m.in. zmodernizowano instalacje, naprawiono ogrodzenie, wykonano oświetlenie i kupiono rębak. W tym roku do wydania jest jeszcze więcej – aż 150 tys. zł.

(m)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPogrzeb Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej
Następny artykułSF ’24. Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, The Dumplings


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj