Błękitni Stargard. Marczak nadal strzela, drużyna wygrywa

0

Po imponującym zwycięstwie u siebie z Sokołem Kleczew 5:0, tym razem podopieczni Jarosława Piskorza pokonali na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 4:2.

Zawisza Bydgoszcz – Błękitni Stargard 2:4 (2:3)

Bramki: 18. min. Włodyka, 34. min. Nowak – 9. min. Aftyka, 38., 60 min. Marczak, 41. min. Wawszczyk

I tym razem mecz zaczął się rewelacyjnie dla Błękitnych, którzy w 9. minucie objęli prowadzenie. Golkipera Zawiszy pokonał Grzegorz Aftyka. Jednak gospodarze dość szybko zdołali doprowadzić do wyrównania, a stało się to w 18. minucie.

W 34. minucie z kolei to Zawisza miał bramkę więcej.

Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak biało-niebiescy. Najpierw bowiem na 2:2 strzelił Michał Marczak, a następnie na 3:2 Ariel Wawszczyk.

Po zmianie stron po raz drugi w tym spotkaniu piłkę do siatki skierował Michał Marczak.

Podopieczni Jarosława Piskorza wygrali zatem 4:2 i po dwudziestu ośmiu kolejkach są na czwartym miejscu w tabeli, z realnymi szansami na drugą pozycję w całych rozgrywkach.

Najbliższy mecz ligowy Błękitni zagrają w sobotę u siebie z Vinetą Wolin (godz.15). Zanim jednak to nastąpi, w środę (8 maja), w 1/8 Pucharu Polski ZZP zmierzą się z… Juniorami Starszymi Błękitnych. Ten pojedynek o godz.17. Wstęp darmowy.