Sztuczna inteligencja – zagrożenie, czy nowe możliwości? Panel dyskusyjny o AI w SCN Filary

0

Do 9 maja br. w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY prezentowane są prace stworzone przy wykorzystaniu technologii AI. Autorem obrazów, muzyki i tekstów jest Jarosław Stawarski, muzyk, realizator dźwięku i wizji.

9 maja o godz. 17:00 odbędzie się finisaż, którym FILARY otwierają dyskusję na temat sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia, autor prezentowanych prac opowie o procesie ich powstawania i wykorzystaniu sztucznej inteligencji w sztuce. Gościem wydarzenia będzie również Viola Warych, wykorzystująca AI w biznesie, która opowie o swoich projektach i o tym, w jaki sposób wykorzystanie nowoczesnych technologii wpłynęło na prowadzoną przez nią działalność.

Bilety na wydarzenie „Technologia w sztuce, czy sztuka w technologii” do kupienia na stronie: https://bilety.scn-filary.pl/ oraz w kasie przy ul. B Chrobrego 21.

Wystawę można obejrzeć (obrazy stworzone przez AI), posłuchać (muzyki skomponowanej przez AI), przeczytać (teksty wygenerowane przez AI) w FILARACH podczas zwiedzania indywidualnego. W czwartki i piątki o godz. 16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 18:00.

W Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, w Sali Innowatorzy, jest eksponat, na którym można rozwiązać quiz sprawdzający, czy jesteśmy w stanie odróżnić prace człowieka od wytworów sztucznej inteligencji. Zachęcamy do poznania prac, sprawdzenia, czy łatwo je rozróżnić, oraz wzięcia udziału w prelekcji i dyskusji na temat miejsca nowoczesnych technologii w naszym życiu.

(scn)

Poprzedni artykułStarówka. Niedługo przejazd ul. Szewską
Następny artykułHistoria „myszką” malowana


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj