TPD – 100 lat dbają o najmłodszych

0

W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodzi 100-lecie istnienia. To organizacja, która w całej Polsce działa na rzecz najmłodszych i ich rodzin. W naszym mieście działają trzy placówki prowadzone przez TPD: przy ul. 11 Listopada 22, ul. Traugutta 16/1 i ul. Konopnickiej 1. Ta ostatnia powstała w 2018 r. ze wsparciem miasta i STBS.

Niedawno stargardzcy pracownicy TPD świętowali tę okrągłą rocznicę. Teraz odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano działalność TPD w powiecie.

– To piękny jubileusz wyjątkowej organizacji. Dzięki pracy i zaangażowaniu członków TPD dzieci mają szansę na rozwój w najlepszym dla nich środowisku – rodzinie biologicznej. Cieszę się, że w naszym mieście i całym regionie działalność Towarzystwa jest tak widoczna. Dziękuję, że dajecie najmłodszym i ich rodzicom pomoc oraz wsparcie – mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

W naszym mieście działają trzy placówki prowadzone przez TPD: przy ul. 11 Listopada 22, ul. Traugutta 16/1 i ul. Konopnickiej 1. Ta ostatnia powstała w 2018 r. ze wsparciem miasta i STBS.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci poprowadzi też żłobek na os. Lotnisko, który będzie działał w nowo powstałym budynku mieszkalnym przy ul. Śniadeckiego. TPD prowadzi także przedszkola gminne. W naszym regionie są to placówki w Witkowie, Grzędzicach, Koszewie, Pęzinie, Sownie, Małkocinie i Krąpielu. Na 76 przedszkoli w całej Polsce, 46 znajduje się w województwie zachodniopomorskim – w tym aż 7 na terenie gminy Stargard.

Członkowie TPD oferują wsparcie szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy – dzieciom będącym w trudnej sytuacji życiowej, także chorym i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Pracownicy oprócz tego, że prowadzą socjoterapię, współpracują z rodzicami i opiekunami oraz edukują m.in. z zakresu profilaktyki uzależnień.

Najważniejszym celem działania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest pomoc biologicznej rodzinie w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Najmłodsi, biorący udział w zajęciach organizowanych przez TPD, otrzymują też wsparcie w nauce i możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób – poprzez gry, zabawy i sport. To szansa na rozwój i lepszy start w przyszłość.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZagra i zaśpiewa, by uczcić ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie
Następny artykułRobert Gajda nowym prezesem KP Błękitni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj