Pokazali Stargard z własnej perspektywy

0

Kalendarz miejski na 2020 rok znów wypełnią zdjęcia autorstwa stargardzian – te, które wygrały w konkursie fotograficznym „StargardVita!”. Tegoroczne propozycje były bardzo zróżnicowane. Oprócz doskonale znanych miejsc, pojawiły się nowe lokalizacje. Kalendarz jeszcze w tym roku trafi do mieszkańców.

– Autorzy zdjęć pokazali, że Stargard jest wyjątkowy. Na tych obrazach widać nie tylko pasję do fotografii, ale też zauroczenie i niegasnącą miłość do wybranych fragmentów Stargardu. Cieszę się, że możemy wspólnie oglądać te emocje. Zdjęcia mają bardzo różnorodną tematykę. Autorzy dostrzegli świeżo zrealizowane inwestycje, miejsca w naszym mieście, które się przeobrażają – mówił podczas wręczenia nagród zwycięzcom konkursu prezydent Rafał Zając.

Na fotografiach są też dobrze znane lokalizacje i obiekty, co pozwala na ciekawe połączenie i pokazanie różnych oblicz Stargardu – miasta historycznego i jednocześnie rozwijającego się dynamicznie.

Na konkurs prace nadesłało 20 fotografów-amatorów.

– Uczestnicy włączyli się w dbanie o naszą wspólną lokalną tożsamość. Do tego zrobili to na wysokim poziomie. Wiem, że komisji konkursowej nie było łatwo wybrać 12 spośród 55 zdjęć. To znaczy, że ich jakość jest naprawdę dobra – dodaje prezydent.

Zdjęcia oceniała komisja (jeszcze przed identyfikacją ich autorów), w skład której weszli profesjonalni fotografowie i artyści plastycy. Dodatkowo na facebookowym profilu miasta odbyło się głosowanie na okładkę kalendarza. W tym roku internauci zdecydowali, że będzie to Brama Młyńska ukazana z nietypowej, ciekawej perspektywy.

Nagrodzone fotografie ozdobią poszczególne miesiące kalendarza. Ich autorzy otrzymali nagrodę w wysokości 300 zł każdy. Zdjęcia zostaną też wykorzystane w kampanii StargardVita! To właśnie ludzie żyjący tutaj są najlepszymi ambasadorami naszego miasta. Pokazując je ze swojej perspektywy, udowadniają, że Stargard to komfortowe miejsce do pracy, mieszkania, a także realizacji pasji.

(r), fot. (z wręczenia nagród) – źródło: UM w Stargardzie

nagrodzone zdjęcia:

00 – okładka Krzysztof Felisiak

01 – Marcin Karczewski styczeń

02 – Andrzej Kozłowski luty

03 – Łukasz Wilkosz marzec

04 – Andrzej Kozłowski kwiecień

05 – Izabela Opszała maj

06 – Anna Hibner-Cierpicka czerwiec

07 – Izabela Kowalczyk lipiec

08 – Damian Gaworski sierpień

09 – Katarzyna Czerkawska wrzesień

10 – Damian Gaworski październik

11 – Katarzyna Czerkawska listopad

12 – Małgorzata Jakubowska grudzień

Poprzedni artykułPlac Słowackiego. Parking większy o 8 miejsc
Następny artykułNa Chełmońskiego dużo jaśniej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj