Piotr Bałtroczyk: Stand- up „Starość nie jest dla mięczaków”

0

Twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Bałtroczyk zaczyna od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.

Piotr Bałtroczyk wystąpi w Stargardzkim Centrum Kultury – w sobotę 18 stycznia 2020 r. o godz. 18.00

Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma w głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. Są wciąż dla siebie zagadką – Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ), i to, być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków. Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gówno z barana”. BZ zazwyczaj milcząc, okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę czy gitarę. Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją . Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei . Posłuchajcie, proszę, kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka…

Bilety w cenie 65 zł / parter i balkon w kasie kina [email protected]  tel. +48 91 577 13 93. Kasa czynna jest codziennie od godz. 11:00.

(r) – źródło: materiały prasowe SCK

Poprzedni artykułRemont kościoła Świętego Ducha. Będą nowe zakrystie
Następny artykułMój prąd ze słońca – są na to pieniądze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj