Przebudowa Konopnickiej – tymczasowo bez świateł

0

Kontynuowane są prace związane z remontem ul. Konopnickiej w Stargardzie. Na przebudowywanym odcinku wprowadzono ruch jednokierunkowy. Z uwagi na rozpoczęcie kolejnej fazy robót, została wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Konopnickiej z ul. Dworcową.

Wyłączenie tymczasowej sygnalizacji nastąpiło po tym, jak ekipy budowlane przeniosły się na drugą stronę ulicy, rozpoczynając układanie nowego chodnika. Dzięki temu kierowcom jadącym od strony Dworcowej nie utrudnia już widoczności część sprzętu, tarasującego dotąd jeden pas jezdni na wysokości skrzyżowania. Stąd decyzja o wyłączeniu sygnalizacji, ponieważ nie ma obecnie przeszkód z płynnym włączeniem się do ruchu od strony ulicy Dworcowej. Zyskali też kierowcy jadący ul. Pierwszej Brygady, których obowiązuje prawoskręt w Dworcową, z pominięciem nieczynnego sygnalizatora.

Wykonawca prac – firma Strabag – nie wyklucza, że w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi ponowne włączenie sygnalizacji u zbiegu Konopnickiej i Dworcowej. Zależeć to będzie od kolejnych faz robót związanych z przebudową jezdni i chodników. Należy więc zachować szczególną ostrożność na tym odcinku drogi.

Wartość całej inwestycji, prowadzonej przez Powiat Stargardzki, ma wynieść ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułBobrowa Polana ponownie zdewastowana
Następny artykułKoronawirus. Obowiązek zasłaniania ust i nosa; przedłużone ograniczenia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj