Kupuj lokalnie, wspieraj stargardzkie firmy

0

Gdy wybieramy produkty i usługi stargardzkich przedsiębiorców, to zarazem chronimy miejsca pracy w naszym mieście. Pomoże w tym nowa platforma www.kupujlokalnie.stargard.pl. To wsparcie dla lokalnych firm, ale też mieszkańców, którzy są w nich zatrudnieni.

– W czasie, kiedy wielu sprzedawców i usługodawców jest zmuszonych zamknąć albo ograniczyć swoją działalność, mamy propozycję kontynuacji korzystania z ich ofert. Gorąco do tego zachęcam – mówi prezydent Rafał Zając.

Wiele sklepów i punktów usługowych już od dłuższego czasu jest zamkniętych. Teraz ich właściciele łatwo mogą dotrzeć do klientów.

– Serwis skupia oferty stargardzkich przedsiębiorców – zarówno ich produkty, jak i usługi. Warto z nich skorzystać w ramach lokalnego patriotyzmu zakupowego. Liczę też na to, że dla tych firm, które jeszcze nie są dostępne on-line, jest to impuls do bezkosztowego wdrożenia takiej możliwości – mówi prezydent Stargardu.

Obsługa serwisu jest bardzo prosta. Jest tam oferta stargardzkiej gastronomii, ale także m.in. sklepów spożywczych czy kwiaciarni – zarówno z dowozem, jak i odbiorem własnym. Mieszkańcy dostają dane konkretnych firm z naszego miasta wraz z odnośnikami do ich stron zewnętrznych i fanpage’ów. Następnie kontaktują się z wybranym sklepem i dowiadują, jak mogą bezpiecznie skorzystać z oferty.

Na kupujlokalnie.stargard.pl możliwe są też oferty bonów do zrealizowania później. Dotyczy to usług, których nie można wykonać w czasie epidemii. Kupując dzisiaj talon np. do fryzjera lub kosmetyczki, wspieramy lokalny biznes w tym trudnym czasie. Bony będzie można wykorzystać w dogodnym terminie po ponownym otwarciu salonów i punktów usługowych.

Przedsiębiorcy ze Stargardu cały czas mogą zgłaszać swoje firmy do platformy. Wystarczy wysłać wypełniony formularz  – pobrany z: www.stargard.pl/aktualnosci/kupuj-lokalnie-w-stargardzie – na adres [email protected].

Do zgłoszenia warto też dołączyć zdjęcie oferowanych produktów lub usług oraz logo firmy.

– Wybierajmy lokalne firmy. W ten prosty sposób okazujemy solidarność z tymi, którym obecna sytuacja uniemożliwia wykonywanie codziennej pracy – podsumowuje prezydent Rafał Zając.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRegion. 8 kolejnych osób z koronawirusem, w tym kobieta z powiatu stargardzkiego
Następny artykułAkcja kibiców Spójni: Łączy nas krew, która ratuje życie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj