SCK i MDK znów działają

0

Stargardzkie Centrum Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury wznowiły zajęcia w większości pracowni – informuje magistrat. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich uczestników. Aktywności – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – cieszą dużym zainteresowaniem. Dodatkowo w MDK trwa nabór na kontynuację zajęć w najbliższym roku szkolnym.

W związku z epidemią koronawirusa na kilka tygodni zawieszono działalność obu placówek. Teraz sytuacja powoli wraca do normy.

Po zapoznaniu się z nowymi zasadami bezpieczeństwa nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury skontaktowali się z rodzicami i zaproponowali powrót dzieci na zajęcia. Działa już większość kół i pracowni, m.in. fotograficzna, techniczna, ceramiki, taneczna, a także Akademia Przedszkolaka. Jednorazowo bierze w nich udział maksymalnie 12 osób. Instruktorzy dbają o zachowanie wytycznych sanitarnych. Młodzi ludzie mają do dyspozycji m.in. środki do dezynfekcji rąk. Nie kontaktują się także z uczestnikami innych kół.

W MDK trwa nabór na kontynuację zajęć w roku szkolnym 2020/2021. Szczegóły są tutaj. Od 22 czerwca (poniedziałek) będzie można składać wnioski na wolne miejsca. Publikację list osób przyjętych zaplanowano na 28 sierpnia (piątek). Dodatkowo 31 sierpnia (poniedziałek) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Również Stargardzkie Centrum Kultury wraca do prowadzenia zajęć. Instruktorzy także skontaktowali się z uczestnikami – zdecydowana większość chciała wrócić do swoich pracowni i kół. Ruszyły już próby w chórze Cantore Gospel, teatrze Krzywa Scena, pracowni wokalnej i zespole De Facto oraz zajęcia w pracowni tańca. Pozostałe koła przygotowują się do wznowienia zajęć w najbliższym czasie.

(r)

fot. MDK​

Poprzedni artykułW Reptowie powstanie nowy węzeł przesiadkowy
Następny artykułStargardzki policjant pomógł w ustaleniu sprawcy kradzieży „na hydraulika” w Kielcach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj