Kolejne laptopy i tablety trafią do podstawówek

0

W kwietniu br. kilkadziesiąt laptopów i tabletów trafiło do wszystkich szkół podstawowych w Stargardzie. Posłużyły uczniom do nauki zdalnej. Teraz miasto zdobyło dofinansowanie na zakup kolejnych urządzeń. Ich wartość to prawie 125 tys. zł – informuje magistrat.

Sprzęt zostanie zakupiony z dotacji w ramach programu Zdalna Szkoła+. Stargardzcy uczniowie – przede wszystkim młodzi członkowie rodzin wielodzietnych – otrzymają laptopy i tablety z dostępem do internetu. Dzięki temu będą mogli brać udział w nauczaniu zdalnym po wakacjach. Po ponownym otwarciu szkół urządzenia wrócą do placówek. Ale i tak uczniowie będą z nich korzystać podczas lekcji w klasach.

Wcześniej do podstawówek trafiło 21 laptopów i 18 tabletów. Teraz planowany jest zakup 31 komputerów przenośnych i 13 tabletów. Zostaną przekazane do wszystkich szkół podstawowych w Stargardzie.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

(r)

fot. pexels.com 

Poprzedni artykułWoliński Park Narodowy. Radość z narodzin żubra
Następny artykułCenne dla Szczecina i regionu obrazy – zostają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj