Koronawirus. 57. zakażona osoba w powiecie stargardzkim. W Polsce 726 nowych przypadków

0

Jak poinformowała WSSE w Szczecinie, w województwie zachodniopomorskim mamy 19 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym 1 z powiatu stargardzkiego – to kobieta w średnim wieku.

Inni zakażeni: Szczecin – 10 osób (7 kobiet w średnim wieku,2 starszych mężczyzn, starsza kobieta), powiat sławieński – 2 osoby (starsza kobieta, młoda kobieta), powiat wałecki – 3 osoby (kobieta w średnim wieku, 2 dzieci), powiat białogardzki – 3 osoby (2 młodych mężczyzn, mężczyzna w średnim wieku).

Wszystkie zgłoszone dzisiaj przypadki to osoby, które przebywały na kwarantannie.

Ogólne dane na 6 sierpnia w regionie: 812/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W Polsce kolejny raz padł rekord zakażeń – dzisiaj potwierdzono 726 nowych przypadków. W 19 powiatach nastąpi powrót niektórych zakazów i nakazów.

Polska podzielona została na „czerwone”, „żółte” i – najbezpieczniejsze – „zielone” powiaty (większość Polski jest „zielona”).

Jak mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń (obszary „czerwone”) –  wprowadzone zostaną większe obostrzenia, a tam, gdzie jest nieco mniej zakażeń (obszary „żółte”) – rygory wprowadzone będą w mniejszym zakresie i stopniu.

Dane dotyczące zakażeń w strefach czerwonych mają być na bieżąco aktualizowane.

– Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń. Otrząśnijmy się z beztroski – stwierdził minister.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński dodał: – W „czerwonych” powiatach obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców.

oprac. bk – źródła: WSSE w Szczecinie, Ministerstwo Zdrowia

Poprzedni artykułStrażnicy miejscy usuwają wraki
Następny artykułTrwa nabór do kobiecej drużyny Błękitnych Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj