Bezpieczne pasy przy skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego z Kuśnierzy

2

Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Starego Miasta – dzieci i dorosłych. Jedno z przejść dla pieszych zostanie podwyższone i doświetlone.

Wyniesione przejście pojawi się przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Kuśnierzy. W roku szkolnym wielu uczniów chodzi tamtędy do pobliskiej podstawówki. Specjalna konstrukcja sprawi, że kierowcy będą musieli zwolnić przed takimi pasami.

Najazdy wykonane zostaną z kostki kamiennej. Piesi przejdą na drugą stronę po wygodnej kostce betonowej z jedynie minimalnymi odstępami pomiędzy elementami. Użycie bezfazowego rozwiązania znacznie ograniczy hałas komunikacyjny.

Prace powinny zakończyć się jeszcze we wrześniu, czyli na początku nowego roku szkolnego. Oprócz wyniesienia przejścia, pojawi się tam dodatkowe oświetlenie – szczególnie przydatne jesienią i zimą. To komfort zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Wykonawcą inwestycji jest Zachodniopomorskie Przedsiębiorstwo Budowlane Tech-Bud ze Stargardu. Wartość prac to ponad 120 tys. zł.

Wyniesione przejścia dla pieszych są już m.in. na os. Pyrzyckim, na al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Pasy zostały doświetlone na ul. A. Struga, ul. Portowej, ul. Pierwszej Brygady, ul. Nadbrzeżnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. M. Konopnickiej, ul. Niepodległości, ul. Armii Krajowej, ul. B. Krzywoustego, ul. W. Broniewskiego i na al. Żołnierza. W ramach kontynuacji planu podnoszenia bezpieczeństwa pieszych wyniesione ma być jeszcze przejście na skrzyżowaniu ul. B. Limanowskiego i Wojska Polskiego. Doświetlenia następnych miejsc są projektowane na ul. S. Czarnieckiego, ul. S. Staszica, ul. Warszawskiej i ul. T. Tańskiego.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus. Kolejne 3 osoby zakażone w powiecie stargardzkim
Następny artykułMalowane rondo u zbiegu Wyszyńskiego, Dworcowej, Księcia Barnima  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Bo to ze światłami przy Kramarskiej to wielkie nieporozumienie zbudowane na wniosek niewydarzonej obywatelki .
    To właśnie przejście na wprost Kuśnierzy od kad pamiętam było głównym przejściem przez które przechodziły dzieciaki z polowy Starówki do szkoły podstawowej. Przejście obok Kramarskiej to poroniony pomysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj