Błękitni Stargard. Zremisowali wygrany mecz

0

Błękitni, mimo prowadzenia do przerwy 2:0, zremisowali na wyjeździe z Motorem Lublin 2:2.

Motor Lublin – Błękitni Stargard 2:2 (0:2)

Bramki: 58., 90. min. Swędrowski – 15. min. Polkowski (k), 40. min. Ryk

Motor: Madejski –Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (46. min. Moskwik), Swędrowski, Duda (59. min. Król), Wójcik (46. min. Jagodziński), Kumoch (74. min. Król), Ceglarz (59. min. Kunca), Świderski

Błękitni: Rzepecki – Theus, Sitkowski, Krawczun, Ostrowski, Kujawa, Starzycki (84. min. Bednarski), Polkowski (75. min. Klimek), Bochnak (84. min. Kaczmarek), Cywiński, Ryk (68. min. Rajch)

Po trzech kolejkach Błękitni mogli, a nawet powinni, cieszyć się z sześciu punktów. Mimo że w Lublinie to Motor z pierwszym gwizdkiem rzucił się na stargardzki zespół, ten dzielnie bronił się w swoim polu karnym. Do tego już w 15. minucie przeprowadził kontrę, po której sfaulowany w szesnastce Motoru został jeden z zawodników Błękitnych. Sędzia odgwizdał rzut karny, a na bramkę zamienił go Dawid Polkowski. Ten sam zawodnik w 40. minucie dograł do Oskara Ryka, który strzałem z ostrego kąta podwyższył wynik na 2:0.

Po pierwszej połowie wydawało się zatem, że Błękitni są na najlepszej drodze do zwycięstwa. Zmiana stron odwróciła jednak również dalsze losy tego pojedynku. Stargardzianie ponownie zostali zepchnięci do defensywy, ale z każdą kolejną minutą obrona szła im coraz gorzej. Po 13 minutach Mariusz Rzepecki został zmuszony do kapitulacji. Motor zdobył bramkę kontaktową, ale nie potrafił strzelić kolejnej.

Kiedy regulaminowy czas minął, a sędzia doliczył 3 minuty, w szeregi Błękitnych wkradło się najwidoczniej rozluźnienie i pewność, że mają pewną wygraną. Tymczasem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału z główki doszedł autor pierwszego celnego trafienia Tomasz Swędrowski i ponownie nie dał szans stargardzkiemu golkiperowi.

Tym sposobem dwa punkty uciekły, a Błękitni wrócili do domu z zaledwie jednym.

Podopiecznych Tomasza Grzegorczyka i Jarosława Piskorza czeka teraz sobotni mecz u siebie z Bytovią Bytów. Początek o godz.15.