20-lecie UTW. Prezydent: Dajecie dobry przykład innym mieszkańcom

0

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Roku w Stargardzie zaczęli kolejny – tym razem jubileuszowy – rok akademicki 2020/2021. Od 20 lat aktywnie spędzają czas w różnych sekcjach, m.in. ucząc się języków obcych, tańcząc, tworząc rękodzieło, zwiedzając Polskę i inne kraje.

Uroczysta inauguracja była dobrą okazją do wspomnień. Przypomniano, że wszystko zaczęło się 17 października 2000 r. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podjęto działania, aby w Stargardzie powstał UTW. Jego pierwszymi organizatorami byli – już nieżyjący: Alicja Golisz-Wollek, Aleksandra Kwiecińska i Edward Olszewski. Pierwsza siedziba uniwersytetu mieściła się właśnie w ww. bibliotece.

Dwa lata później UTW był już samodzielnym bytem – Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku, po tym, jak uzyskał wpis w rejestrze sądowym. To poszerzyło zakres jego działania: tworzenia kolejnych sekcji zainteresowań, nawiązywania współpracy, pozyskiwania funduszy.

Podczas  uroczystości Stowarzyszenie UTW wyróżniło swoich przyjaciół – tych, którzy od dwóch dekad wspierają działalność uniwersytetu.

–  Bardzo się cieszę, że w naszym mieście tak prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. To jedna z najważniejszych organizacji pozarządowych w Stargardzie. Dajecie dobry przykład innym mieszkańcom, za co dziękuję – mówił prezydent Rafał Zając, gratulując jubileuszu i życząc dalszych sukcesów oraz spełniania kolejnych marzeń. Przekazał też UTW okolicznościowy czek na 1000 zł.

Z kolei starosta stargardzki Iwona Wiśniewska życzyła władzom uczelni dalszego, tak żywiołowego, rozwoju przez następne lata. Wyraziła też nadzieję, że kolejne dekady działalności UTW upłyną pod znakiem energii, optymizmu i radości życia, podkreślonej doświadczeniem oraz poczuciem spełnienia. Zaś dorobek uczelni będzie źródłem nowych inspiracji dla samorządów miasta i powiatu, realizujących politykę senioralną wobec mieszkańców.

Wyrazem uznania dla stargardzkiego UTW było uhonorowanie go srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim. Odznakę tę przekazał władzom stowarzyszenia radny wojewódzki  Marcin Przepióra.

oprac. bk – źródła: UM w Stargardzie, Starostwo w Stargardzie

fot.: UM w Stargardzie (1-9), Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie (10-22)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Wygrali z ostatnią drużyną tabeli
Następny artykułVI Ogólnopolska Noc Bibliotek 2020. Będzie klimatycznie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj