Tunel przeciwlotniczy pod kortami OSiR

0

Tym razem są inne, niż dotychczas, najnowsze doniesienia z placu budowy – modernizacji pływalni przy ul. Szczecińskiej. W ostatnich dniach pracownicy walczyli z różnymi komplikacjami, m.in. natrafili tam na tunel z okresu II wojny światowej.

– To niespodziewane, niezależne od nas utrudnienia, których nie można było przewidzieć ani na etapie projektowym, ani w czasie dotychczasowych etapów realizacji inwestycji – informuje OSiR Stargard.

W trakcie prac instalacyjno-sanitarnych na zewnątrz okazało się, że rurociąg gazowy, przebiegający po terenie OSiR od strony ul. Szczecińskiej, ułożony jest za płytko w ziemi i bezpośrednio koliduje z warstwami podbudowy zagospodarowania terenów utwardzonych. Z tego powodu (w oparciu o uzyskane niezbędne uzgodnienia z gazownią) konieczne jest wprowadzenie pewnych korekt w projektach – zarówno drogowym, jak i zagospodarowania terenu. Ponadto niezbędne jest wykonanie projektu rury osłonowej czynnego gazociągu w miejscach utwardzonych.

Dodatkowo od strony południowej, pod dawnymi kortami tenisowymi, robotnicy natrafili na ukrycie przeciwlotnicze w formie tunelu z okresu II wojny światowej. W związku z tym, zgodnie z procedurą, OSiR wystąpił z wnioskiem do wojewódzkiego konserwatora zabytków o zgodę na zasypanie tego tunelu.

– Na nasze szczęście, udało się załatwić sprawę w trybie pilnym i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pozytywna decyzja WKZ umożliwia nam prowadzenie dalszych prac w zewnętrznym zagospodarowaniu, ale, niestety, w rozszerzonym zakresie, co – w połączeniu z samym zgłoszeniem powyższego tematu i przygotowaniem dokumentacji architektonicznej dla konserwatora – wymaga dodatkowego czasu – wyjaśnia dyrekcja OSiR.

Wcześniej termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec maja br. Jednak ww. utrudnienia mogą mieć wpływ na przesunięcie terminu i późniejsze, niż zaplanowano, zakończenie robót.

(r), fot. – źródło: OSiR Stargard

Poprzedni artykułStara Dąbrowa. Przebudują drogę z pomocą powiatu i RFD
Następny artykułZłoty Mikrofon czeka na nich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj