Zwolnią przedsiębiorców z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu

0

Stargardzcy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2021.

– Chodzi o zwolnienie branży gastronomicznej z 2/3 opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu – mówił prezydent Rafał Zając na sesji rady miejskiej.

W przypadku uiszczenia przez gastronomika tej części opłaty, zostanie mu ona zwrócona.

Prezydent zaznaczył, że wspieranie obrotów firm – jak choćby przez platformę www.kupujlokalnie.stargard.pl – jest bardzo ważne, bo ma za zadanie chronić miejsca pracy. Dlatego trzeba myśleć także o innych sposobach wsparcia. Dla niektórych gastronomików sprzedaż alkoholu to 100 proc. obrotu. Tymczasem część z nich pozostaje zamknięta, a inne serwują tylko dania na wynos. Nie mogą więc sprzedawać napojów alkoholowych. Stąd propozycja, by zwolnić ich z części opłaty za koncesję. Ulgę odczują właściciele stargardzkich restauracji, barów, pubów i dyskotek.

Aby dostać zwrot pieniędzy za zapłaconą już koncesję, wystarczy, że do 30 kwietnia br. (piątek) przedsiębiorcy złożą wniosek, podając swoje dane: imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres punktu sprzedaży napojów alkoholowych, numer i datę zezwolenia oraz numer rachunku bankowego przedsiębiorcy.

W razie dodatkowych pytań można zadzwonić pod nr 91 578 48 09.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułModernizacja nawierzchni boiska piłkarskiego przy ZSBT – rozpoczęta
Następny artykułChoć konkursu już nie ma, to lojalnie kupujemy lokalnie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj