Park Chrobrego. Już mogą skakać na trampolinach

0

Najmłodsi stargardzianie czekali cierpliwie na ten moment. Mogą już do woli skakać na trampolinach ziemnych w Parku Chrobrego. Nowa atrakcja uzupełniła inne sprzęty, z których korzystają tam dzieci w różnym wieku. Końca dobiegła też inwestycja na os. Pyrzyckim. Rozbudowany został plac zabaw przy ul. Armii Krajowej.

Nowość w Parku Chrobrego już cieszy się dużą popularnością – do trampolin ustawiają się kolejki chętnych. Najmłodsi mogą poskakać na typowej prostokątnej trampolinie albo wybrać jedno z sześciu miejsc w kształcie plastra miodu. Teren wokół pokryty jest specjalną, komfortową nawierzchnią poliuretanową.

Najprawdopodobniej jeszcze tego lata taka ziemna trampolina pojawi się także przy Szkole Podstawowej nr 4 na os. Chopina.

Równolegle na os. Pyrzyckim zakończyła się kolejna inwestycja. Rozbudowany został plac zabaw przy ul. Armii Krajowej. Pojawiły się nowe urządzenia i tzw. zielone miejsca, gdzie można odpocząć wśród różnych gatunków roślin. Młode drzewka i krzewy potrzebują wprawdzie trochę czasu, by się rozrosnąć, ale na ławkach w takim otoczeniu już chętnie przysiadają okoliczni mieszkańcy. Całość uzupełniły chodniki z kostki i ogrodzenie. Wytchnienie znajdą tam stargardzianie w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności.

Miejskie place zabaw są gotowe na zbliżające się lato. Niedawno zakończyła się budowa takiego miejsca między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Tam oprócz sprzętów do zabawy pojawiły się także urządzenia do ćwiczeń oraz ławki.

Wszystkie projekty zostały wybrane przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZ Zakładu Karnego w Stargardzie do OSP w Przelewicach i Fundacji Małych Stópek w Szczecinie
Następny artykułPrzy Chopina powstaje chodnik


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj