Rowerowa Stolica Polski. Wykręcili 6. miejsce, zostali nagrodzeni

0

Statuetki, medale, nagrody rzeczowe, a przede wszystkim bilety na wejście testowe nowej pływalni, trafiły do 20 najlepszych rowerzystek i 20 najlepszych rowerzystów za przejechanie dla Stargardu największej liczby kilometrów w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Hotelu 104 (hala OSiR) oficjalnie podsumowano akcję i nagrodzono jej uczestników.

Przypomnijmy, Stargard – jako debiutant – zajął 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej (na 53 zgłoszone miasta). To bardzo dobry wynik. Ponadto był drugi w rankingu miast od 65 do 100 tys. mieszkańców, tuż za Gnieznem.

– Mieliśmy 1500 aktywnych użytkowników, z czego 924 osoby kręciły regularnie, w tym 494 mężczyzn i 432 kobiety. Przejechaliśmy 219,5 tys. km w ciągu 30 dni – mówił Sławomir Stańczyk, menedżer ds. imprez, sportu i promocji OSiR Stargard, dodając, że w Polsce rowerzyści przejechali w tym roku 7 mln km – najwięcej ze wszystkich edycji.

Zastępca prezydenta Piotr Mync podkreślił: – To akcja, która nas jednoczy. Aktywność, zabawa, ruch, ale w tyle głowy – nasz Stargard. Wynik, który osiągnęliśmy, zaskoczył. Wielkie słowa uznania i podziękowania.

– Pięknie wykręciliście. Myślę, że za rok zaatakujemy medalowe pozycje – mówił Jacek Kuty ze Stowarzyszenia Stargard na Rowery, a Monika Szotowicz ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów dodała: – Pokazaliśmy, że lubimy takie akcje i chętnie bierzemy w nich udział.

Zwycięzcami rywalizacji na rzecz Stargardu zostali: wśród pań – 1. miejsce Magdalena Dybała (2095 km), 2. miejsce Monika Wiśniewska (2082 km), 3. miejsce Marta Rusin (1882 km); wśród panów – 1. miejsce Edward Gwozda (4450 km), 2. miejsce Dariusz Solski (2482 km), 3. miejsce Michał Adamski (2405 km). Wszystkie wyniki 20 pań i 20 panów – w załączniku

Dla Stargardu kręcili też seniorzy z Klubu Senior +. W uznaniu za ich zaangażowanie radna miejska Joanna Suleja ufundowała dla nich bony towarowe.

Marek Stefański, który również kręcił kilometry, wręczył najmłodszej uczestniczce podsumowania swój bilet na wejście do zmodernizowanej pływalni.

Ale to nie koniec, Michał Adamski ufundował nagrody dla najlepszej pięćdziesiątki osób biorących udział w akcji – talony do wykorzystania w Kawiarni na Okrągło. – Żeby nie było, że za darmo to robią – stwierdził fundator.

Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski była przede wszystkim promowaniem roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Dzięki tej zabawie w Polsce udało się ograniczyć ślad węglowy (czyli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do środowiska) o blisko 257 ton!

Bożena Kuszela – źródła: OSiR Stargard, www.aktywne.miasta.pl

fot.: Bożena Kuszela, OSiR Stargard

Poprzedni artykułCOOLturalne Wakacje 2021. Filmowo i muzycznie
Następny artykułNiedzielna joga w parku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj