UTW wraca do zajęć

0

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie mają za sobą inaugurację nowego roku akademickiego. Odbyła się w SCK. Przed nimi ciekawe spotkania, wykłady i różne aktywności. Jak zawsze zaczynają z dużym optymizmem, energią i zapałem do działania. Cały czas można do nich dołączyć – rekrutacja trwa do końca listopada.

– Prowadzenie uniwersytetu w czasie pandemii to duże wyzwanie. Cieszę się, że mu sprostaliście i teraz możemy się tak licznie spotkać, by wspólnie rozpocząć kolejny rok akademicki. Dziękuję za pracę, którą wkładacie w aktywizację stargardzkich seniorów. Życzę wszystkim słuchaczom dużo zdrowia i sił do realizacji planów. Uczcie się, bawcie i rozwijajcie swoje zainteresowania – mówił prezydent Rafał Zając.

Słuchacze UTW ćwiczą, tańczą, śpiewają. Oprócz tego spędzają czas na wycieczkach, organizują pikniki, uczą się języków obcych, obsługi komputera i biorą udział w wykładach. Dzięki temu cały czas rozwijają się, mając kontakt z różnymi ludźmi. To dobra forma aktywności np. dla samotnych seniorów, ale też dla wszystkich, którzy mają energię do działania.

Prezydent zaznaczył, że w czasie pandemii trzeba dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także o dobrą kondycję psychiczną.

– Najlepszym lekiem na stres i różne choroby jest relacja z drugim człowiekiem i aktywność. Za każdym razem jestem pod wrażeniem różnorodności zajęć, które oferujecie. Warto z nich korzystać – to szansa na zachowanie zdrowego ciała i ducha – powiedział Rafał Zając.

UTW cały czas rekrutuje. Aby zostać słuchaczem, wystarczy wypełnić deklarację, dołączyć dwa zdjęcia i wnieść opłatę. Zapisy są prowadzone w Stargardzkim Centrum Kultury, ul. J. Piłsudskiego 105 – w holu kina SCK – w październiku (wtorki i czwartki, 11:00-13:30) oraz w listopadzie (wtorki i czwartki, 12:00-13:30).

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSCK. Wystawa „Świątynia i morze”
Następny artykułLKS Feniks Pesta Stargard. Puchar Polski na trzy krążki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj