Można zgłaszać kandydatów do nagrody prezydenta Stargardu dla twórców kultury

0

Do 31 stycznia (poniedziałek) trwa nabór wniosków o przyznanie nagród Prezydenta Miasta Stargard dla artystów, twórców i kreatorów kultury – informuje magistrat. Jak co roku można też zgłaszać uzdolnione dzieci i młodzież – mają szansę na stypendium. Kolejna nagroda okolicznościowa trafi również do artysty za całokształt pracy lub jubileusz. Oprócz tego wyróżnione zostanie wydarzenie kulturalne roku.

Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia indywidualne lub zespołowe. Mogą je dostać osoby fizyczne, ale też osoby prawne i organizacje pozarządowe, które działają w Stargardzie. Takie wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach: Młody Artysta (statuetka, możliwość przyznania kilku nagród), Artysta/Twórca (jedna nagroda – statuetka i 7000 zł), Kreator Kultury (jedna nagroda – statuetka i 7000 zł), Ambasador Kultury (jedna nagroda honorowa – statuetka), Wydarzenie kulturalne roku (jedna nagroda honorowa –statuetka), Nagroda okolicznościowa (jedna nagroda za całokształt pracy lub jubileusz – statuetka i 7000 zł).

Stypendium otrzymają utalentowani stargardzianie, którzy nie skończyli jeszcze 26 lat. Takie osoby powinny mieszkać lub kształcić się artystycznie w Stargardzie, a także posiadać udokumentowane osiągnięcia w reprezentowanej przez siebie dziedzinie sztuki. Ważne, by uczestniczyły w życiu kulturalnym miasta. Stypendium to wsparcie finansowe w wysokości od 250 zł brutto do 550 zł brutto – jego wysokość określana jest na podstawie rangi osiągnięć kandydata.

Nagrody i stypendia są przyznawane z inicjatywy prezydenta Stargardu lub na wniosek m.in. 30 mieszkańców naszego miasta, Młodzieżowego Zespołu Doradczego, placówek oświatowych, instytucji, stowarzyszeń i fundacji. Szczegółowy regulamin i wnioski do pobrania można znaleźć tutaj. Dokumenty są przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta (ul. S. Czarnieckiego 17).

(r)

fot. Paweł Daszkiewicz/archiwum

Poprzedni artykułFilm o Kalinie Jędrusik i spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem
Następny artykułZaszczep się przeciwko grypie lub koronawirusowi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj