PSONI szykuje parki na wiosnę

0

Podopieczni stargardzkiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z wielkim zaangażowaniem działają w miejskich parkach. Naprawiają ławki, kosze na śmieci i dbają o czystość alejek. Wszystko z myślą o stargardzianach, którzy już niedługo znów zaczną licznie odwiedzać te miejsca.

Najpierw – w 2018 r. – Stowarzyszenie dostało pod opiekę park 3. Maja. Od 2020 r. PSONI dba już o wszystkie stargardzkie parki. To zadanie powierza im Zarząd Usług Komunalnych, który czuwa nad miejskimi terenami zielonymi. Pracownicy zatrudnieni w Zakładzie Aktywności Zawodowej działają o każdej porze roku. Zimą odśnieżają parkowe alejki i ścieżki. Latem bezpłatnie wspierają miasto w koszeniu trawy. Przez cały rok dbają o czystość tych terenów. Prowadzą także drobne naprawy – m.in. ławek i koszów na śmieci. W 2022 r. otrzymają za to w sumie ponad 450 tys. zł.

Dzięki takiej aktywności podopieczni PSONI mogą się rozwijać i zyskać większą samodzielność. Warto zajrzeć na ich facebookowy profil, gdzie pokazują efekty swoich prac. Z takich usług mogą skorzystać także firmy i osoby prywatne.

fot. FB/Zakład Aktywności Zawodowej CK

Poprzedni artykułMarsz „Stargard solidarny z Ukrainą”
Następny artykułMałżonkowie z medalami. „Wspólne życie to chwile szczęścia, ale też trudne momenty”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj