Dni Stargardu 2022

0

Już 17.06. (piątek) nocnym turniejem piłki nożnej rozpoczną się sportowe Dni Stargardu 2022. Będzie też jubileuszowy koncert De Facto w Teatrze Letnim. W sobotę (18.06.) od rana aż do północy: siatkówka, koszykówka, pływanie, rowery, biegi, tenis, zawody siłowe i wejścia do AquaStar za złotówkę. Także strefa chilloutu i parada motocykli. 19.06. (niedziela) tylko 1 zł będzie kosztował wstęp do SCN Filary i do Bastei. Będzie też historyczny Quiz Gryfa i koncert Orkiestry Camerata Stargard w kolegiacie.

Piątek (17.06.) to początek świętowania – muzycznie i na sportowo. O 19:00 na murawę stadionu przy ul. Ceglanej wyjdą uczestnicy Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Kalmar. Ich zmagania potrwają aż do północy. O 19:30 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się wyjątkowy jubileuszowy koncert pracowni wokalnej Stargardzkiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpią byli i obecni członkowie De Facto. Wydarzenie wyreżyseruje i poprowadzi Celina Gładysz.

W sobotę (18.06.) dużo będzie się działo w samym AquaStar (ul. Szczecińska 35), ale też wokół obiektu – na ul. Szczecińskiej. Jak co roku zaplanowano mnóstwo sportowych zabaw dla małych i dużych, basen, saunę i siłownię za złotówkę, pokazy, przejazd rowerowy w ramach akcji Aktywne Miasta, paradę motocyklistów, Bieg o Błękitną Wstęgę i dużo więcej. Wieczorem na ul. Szczecińskiej wystąpi Mezo, który zapowiedział też udział w biegu. Szczegółowy plan sportowych atrakcji można sprawdzić na plakacie.

Po sobotnich aktywnościach w niedzielę (19.06.) warto odpocząć i skorzystać z kolejnych, nieco spokojniejszych, ale wciąż ciekawych propozycji. Przez cały dzień złotówkę zapłacimy za wstęp do SCN Filary i do Bastei. O 14:00 w Parku Piastowskim przed muzeum rozpocznie się IV Quiz Gryfa, czyli wielka rozgrywka, w której liczyć się będzie wiedza o Stargardzie i spryt. Z kolei o 16:00 w kolegiacie zagra Orkiestra Camerata. W programie koncertu prezydenckiego znalazły się utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i Georga Friedricha Haendla. Wstęp bezpłatny.

Po sportowym weekendzie odpoczywamy, żeby w piątek (24.06.) bawić się na pierwszych koncertach Stargard Festiwal ’22. W ciągu trzech dni na scenie przy MDK wystąpią Zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski. Są jeszcze bilety na to wydarzenie – dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca tylko za 1 zł/1dzień. Można je kupić tutaj albo w kasie kina SCK. 26.06. (niedziela) czeka nas szereg ciekawych seansów filmowych w kinie SCK. Wstęp na każdy z nich to tylko 1 zł. Repertuar będzie dostępny tutaj.

Aby wyświetlić załączony plakat w wyższej rozdzielczości na komputerze, wystarczy zapisać go w pamięci urządzenia.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułLato z Sydonią 2022
Następny artykułCamerata Stargard. Koncert Prezydencki: Bach, Vivaldi, Händel


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj