COOLturalne Wakacje 2022. Pierwszy weekend w Teatrze Letnim

0

Dopiero odpoczęliśmy po Stargard Festiwal ’22, a przed nami kolejne wydarzenia. Będzie filmowo, muzycznie i ekologicznie. Udział w Coolturalnych Wakacjach – jak zawsze – bezpłatny.

Stałym punktem w harmonogramie wydarzeń w Teatrze Letnim jest Kino na leżakach. Stargardzianie polubili seanse pod chmurką. Można usiąść na ławkach albo skorzystać z wygodnych leżaków. Coolturalne Wakacje ruszają w piątek (1.07.) o 22:00 komedią „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Następny w repertuarze jest kolejny polski film „Miłość jest blisko” (piątek, 8.07., 22:00). Później zobaczymy jeszcze „Drugą połowę” – lekką komedię romantyczną. Początek 29.07. (piątek) o 22:00.

W sobotę (2.07.) o 16:00 odbędzie się IV Festiwal rockowy Dragrats. To koncerty artystów reprezentujących scenę ciężkiego brzmienia. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek. Gramy jak co roku z okazji światowego dnia walki z narkomanią! Na scenie: Last Penance – mroczny metalcore z Warszawy, Garota – Black Metal ze Szczecina, szczeciński kwintet Second Sun, Dzicz – teksty nie podnoszą na duchu, są wyciem beznadziei, bezradności i depresji, wyrazem pogardy dla polityki od lewa do prawa, nietolerancji i konsumpcjonizmu, Skøv – połączenie punku i metalu. Melodyjki, groove, darcie mordy, blasty oraz Antivist – Metalcore ze Szczecina.

Z kolei w niedzielę (3.07.) o 12:00 ruszy Piknik ekologiczny z firmą Bridgestone. Będzie ponad pół tysiąca sadzonek do zabrania. Wymiana elektrośmieci na rośliny to idealny moment, by pozbyć się baterii, żarówek czy nawet lodówki. Więcej o tej świetnej akcji na https://sck.stargard.pl/kalendarz-wydarzen/festyn-ekologiczny-z-bridgestone-stargard/

Także w niedzielę (3.07.) o 17:00 koncert w ramach 41. Pyrzyckich Spotkań z Folklorem. Na scenie Teatru Letniego wystąpią: Zespół Góralski Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Kapela Ludowa Pyrzyczanie.

I kolejna atrakcja w dniach 3.07. – 10.07. – Teatr w Stodole: Festiwal Teatralny pod Gwiazdami. Kilkadziesiąt spektakli teatralnych w 7 dni! Ponadto warsztaty artystyczne z niezwykłymi ludźmi. To wszystko na terenie ośrodka wypoczynkowego „Hania” nad jeziorem Miedwie (Morzyczyn 17), który kolejny raz zamieni się w prawdziwą Strefę Teatru i Artyzmu. Strefa gościć będzie mieszkańców całego województwa i nie tylko. Rozkład jazdy spektakli na: https://sck.stargard.pl/kalendarz-wydarzen/teatr-w-stodole-festiwal-teatralny-pod-gwiazdami/

(r)

Poprzedni artykułNowe ławki na starym cmentarzu
Następny artykuł4. Szarża Ułańska. Ruszyły zapisy!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj